A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН отримало висновки антидискримінаційної експертизи курсу “Основи сім’ї” та почало розгляд

Опубліковано 15 листопада 2019 року о 09:26

Міністерство освіти і науки України отримало висновки антидискримінаційної експертизи курсу “Основи сім’ї”, який використовується як предмет за вибором у 10-11 класах. 5 незалежних експертних висновків наразі вивчає юридичний департамент МОН.

31 серпня 2019 року, коли у закладах середньої освіти розпочалось впровадження курсу за вибором “Основи сім’ї”, до Міністра Ганни Новосад звернулась група батьків із проханням здійснити антидискримінаційну експертизу курсу або надати висновок, що така експертиза здійснювалась перед затвердженням і впровадженням курсу. На думку батьків, окремі положення та цитати цього курсу видаються такими, що суперечать чинному законодавству та Конституції України.

Оскільки чинне освітнє законодавство не передбачає антидискримінаційної експертизи навчальних матеріалів, які використовуються за вибором у варіативній складовій, для експертної оцінки були залучені зовнішні експерти.

Протягом двох місяців вони незалежно один від одного аналізували на предмет відповідності чинному законодавству та освітній політиці навчальні матеріали курсу “Основи сім’ї” для 10-11 класів авторства А. Й. Буковинського.

Наразі 5 експертних висновків передано на розгляд до юридичного департаменту МОН. Після розгляду юристами Міністерства усі матеріали будуть представлені Міністру освіти і науки для прийняття подальших рішень.