A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міністри Оксен Лісовий та Юлія Лапутіна обговорили створення регіональних центрів ветеранського розвитку на базі закладів освіти

Опубліковано 06 квітня 2023 року о 16:55


Сьогодні, 6 квітня 2023 року, відбулася робоча зустріч міністра освіти і науки Оксена Лісового з міністеркою у справах ветеранів України Юлією Лапутіною.

Ціль зустрічі – обговорити створення регіональних центрів ветеранського розвитку на базі закладів освіти, що сприятиме реінтеграції ветеранів війни.

«Ще довгий час ми матимемо виклик повернення до цивільного життя та відновлення наших захисників та захисниць, які сьогодні беруть участь у бойових діях. Щоб подолати цей розрив, уже зараз необхідно створити резерв помічників ветеранів. Тобто маємо забезпечити підготовку фахівців, які супроводжуватимуть учасників бойових дій для їхньої швидкої інтеграції. Зокрема, маємо розробити навчальні програми із супроводу та підтримки ветеранів, а також обрати заклади освіти, на базі яких здійснюватиметься така підготовка», – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Юлія Лапутіна зазначила, що після здобуття Україною перемоги в російсько-українській війні в нашій державі не менш важливим буде другий фронт, економічний, з відновлення країни. Саме тому Мінветеранів уже сьогодні розробляє дієву систему переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Однією з її головних складових є запровадження системи координації професійної адаптації ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин полеглих захисників.

«Державна ветеранська політика — це не суто соціальна політика виплат і гарантій. Це політика безпекова, економічна, культурна і, звісно, соціальна. Це важливий елемент національної безпеки. І від того, наскільки якісно відбудеться реінтеграція в суспільство наших захисників і захисниць після повернення з війни, залежить стійкість Української держави», — наголосила Юлія Лапутіна.

Під час зустрічі сторони обговорили спільні кроки щодо запровадження пілотного проєкту Мінветеранів зі створення центрів ветеранського розвитку. Спочатку вони діятимуть у чотирьох областях України: Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Львівській на базі визначених закладів вищої освіти. Із залученням фахівців цих ЗВО планується розробка спеціальних навчальних програм для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, а також для членів їхніх родин.

«Українські фахівці з освіти та науки мають великий потенціал для створення якісних гнучких програм, щоб українські воїни мали змогу швидко перевчитися на цивільні спеціальності та працювати, аби стати «воїнами відновлення» нашої економіки. Впевнена, що в результаті нашої плідної співпраці кожен захисник та захисниця матимуть усі спроможності для самореалізації в мирному житті», — наголосила Юлія Лапутіна.

Також міністри обговорили створення умов для залучення ветеранів війни до діяльності у сфері громадянської освіти, національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання.

«Наші воїни, які повернуться після перемоги України, – це величезний потенціал і ресурс для відновлення економіки країни. Ми підтримуємо ініціативи Мінветеранів та будемо робити все, щоб наша взаємодія була плідною», — наголосив Оксен Лісовий.

Нагадаємо, Оксен Лісовий зустрівся із заступницею генерального директора ЮНЕСКО з питань освіти Стефанією Джанніні.