A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лілія Гриневич: На онлайн-курсі для вчителів початкової школи відкрито новий модуль про вікові особливості нейропсихології дітей

Опубліковано 24 квітня 2018 року о 18:40

У межах онлайн-курсу, що обов’язково мають пройти всі вчителі, які набиратимуть 1-й клас у 2018 році, відкрито модуль про вікові особливості нейропсихології дітей. Його у вільному доступі зможуть переглянути не лише 123тис 189 осіб, що вирішили зареєструватися на курс, а й усі бажаючі на відповідній сторінці у YouTube. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час селекторної наради з головами та заступниками голів обласних та Київської міської державних адміністрацій сьогодні, 24 квітня 2018 року.

«Цей модуль буде цікавим та корисним не лише для вчителів, а й для батьків, вихователів дитсадків, лікарів та усіх, хто хоче краще розуміти дітей. Цьому не вчать ні батьків, ні навіть у наших педагогічних університетах. Враховуючи високий суспільний інтерес до курсу, було навіть вирішено одразу залити його не лише на сайт курсу (де для перегляду модулю спочатку потрібно зареєструватись та пройти інші розділи), а й на YouTube», – зазначила Міністр.

Зокрема, лекції модулю можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/playlist?list=PL_zDp5rG6HqvNcunWoR3uIMyc3Bvvd5qq 

«У цьому модулі ми говоримо про роботу мозку дитини, про сприйняття, уяву, пам'ять, мову, мислення дитини, про конкретні приклади і вправи для того, щоб дитина вчилася із задоволенням, концентрувалася, підтримувала стійку увагу, вчасно відпочивала. Автори і лектор модулю, Оксана Шльонська і Катерина Сумарева, – практикуючі фахівці-психологи, які щодня працюють з дітьми. У модулі 10 відео з теорією і практикою, з живою зйомкою і реальними прикладами, додаткові матеріали, тести і форум для обговорення. Все повністю безкоштовно», – розповів керівник студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов на своїй Facebook-сторінці.

Лілія Гриневич також відзначила, що Міністерство отримує схвальні відгуки про курс та за допомогою своїх партнерів підтримує зворотній зв’язок з його слухачами.

«За 3 місяці роботи онлайн-курсу отримано сотні відгуків через форум платформи EdEra, електронні листи та вчительські спільноти у Facebook. Курс оцінюють як корисний, своєчасний, практичний, доступно викладений. Більшість вчителів повідомляють, що одразу практикують вивчене під час курсу у своїх нинішніх класах, методики і підходи дітям дуже подобаються. Серед побажань – давати більше практичних відео, знятих під час реальних уроків, щоб дивитися, як методики використовуються в класі на практиці. Також є побажання викласти лекції в текстовому форматі для тих, хто краще засвоює матеріал під час читання. Хочу також додати, що ми дуже раді ажіотажу, який викликав курс, адже із 123 тис зареєстрованих слухачів лише 22 тисячі учителів початкової школи мусять проходити курс обов'язково. Тобто понад 100 тис слухачів зареєстровані та проходять курс з власної ініціативи. При цьому ми маємо дані про те, що 87 тис 413 слухачів вже повністю пройшли два перші модулі курсу, а 11 тис 427 осіб завершили 3 модуль», – пояснила Міністр.

Нагадуємо, що Міністерство освіти і науки України почало масштабне підвищення кваліфікації вчителів – всі, хто навчатиме першокласників з 1 вересня цього року, мають пройти перенавчання, яке складається з дистанційного курсу та трьох очних сесій.