A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Держсекретар обговорив стан готовності закладів освіти Закарпаття до нового навчального року та створення безпечного середовища

Опубліковано 17 серпня 2022 року о 14:45


Сьогодні, 17 серпня 2022 року, в межах робочого візиту до Закарпатської області за участю Державного секретаря МОН Сергія Захаріна, начальника ОВА Віктора Микити, заступника голови ОВА Ігоря Шинкарюка, директора департаменту освіти і науки Мар'яни Марусинець, представників ДСНС, Нацполіції, Держпродспоживслужби та керівників районних управлінь освіти відбулася нарада щодо створення безпечного середовища в закладах освіти області та їхньої готовності до нового навчального року.

За словами Сергія Захаріна, згідно з опитуванням батьків та вчителів щодо форми організації освітнього процесу з початку 2022/2023 навчального року, яке проводилося ДСЯО, у Закарпатській області 56% респондентів готові відвідувати школу. 

«Цей показник є найвищим у розрізі областей. Бажання батьків та вчителів повернутися до традиційного навчання є викликом для місцевої влади, адже питання безпеки, незважаючи на те, що Закарпатська область є тиловою, єдине для всіх. Головною умовою провадження навчання очно є наявність захисних споруд, призначених на усіх учасників освітнього процесу», – зазначив Державний секретар. 

За повідомленням Головного управління ДСМС України в Закарпатській області, станом на 15.08.2022 обстежено 1205 (або 96,1%) споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів. Наразі роботи тривають.

«Рішення щодо форми організації освітнього процесу в кожній ТГ ухвалюватиме військово-цивільна адміністрація, обов’язково зважаючи на думку батьків учнів. Якщо батьки не погоджуються з очною формою, вони можуть вибрати навчання за технологіями дистанційного навчання або індивідуальний графік, перевівши дитину на екстернатну чи на сімейну форму навчання», – наголосив Сергій Захарін.

Також Держсекретар закликав довести до директорів шкіл, що школа має бути територією безпеки і батьки повинні мати можливість особисто оглянути сховища й переконатися у вжитих заходах безпеки. 

«Важливо, щоб діти і молодь отримували якісні освітні послуги в безпечних умовах, щоб якнайбільше здобувачів освіти були охоплені очним навчанням», – зазначив він.

Окремо обговорили питання обов'язкового зарахування до закладів освіти у разі звернень батьків чи опікунів, учнів з-поміж внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на території Закарпатської області.

«Завдання всіх освітян – у жодному разі не зупиняти освітній процес і підготовку кадрів, а, навпаки, постійно дбати про якість освітнього процесу, зберігати життя та здоров’я здобувачів освіти, всіх учасників освітнього процесу в складних умовах воєнного стану. Жодна дитина не повинна перебувати поза освітнім процесом», – звернув увагу учасників наради Сергій Захарін.

Державний Секретар МОН також зупинився на питанні розвитку позашкільної освіти. Окрему увагу звернули на проєкт ОВА щодо інтеграції ІТ-освіти у позашкілля, який має надважливе значення і може стати пілотним для країни.

Наприкінці наради подякували громадам за велику підготовчу роботу до початку навчального року та ініціативу вчасно розпочати навчання у режимі офлайн.

Нагадаємо, у новому навчальному році 12,8 тис. шкіл функціонуватимуть за різними формами організації освітнього процесу.