A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

16 серпня в МОН презентують нові підручники для вивчення фінансової грамотності в школах

Опубліковано 15 серпня 2019 року о 10:12
16 /08 п'ятниця 11:00
16 /08 п'ятниця 12:00
подію завершено
м. Київ, пр. Перемоги, 10

16 серпня 2019 року за участі заступника Міністра освіти і науки Вадима Карандія відбудеться пресконференція з нагоди презентації нових навчальних матеріалів для вивчення фінансової грамотності в школах.

Початок: об 11:00

Місце проведення: Міністерство освіти і науки України (м. Київ, пр. Перемоги, 10, Зала колегії)

Акредитація ЗМІ: до 10:00 16 серпня за телефоном пресслужби МОН (044) 481-32-62 або через гуглформу: https://forms.gle/e3vvZuZSB161EBQ8A 

Програму, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» створено 2019 року спільними зусиллями МОН, Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору», ДВНЗ «Університет банківської справи» та низки експертів.

Навчальні матеріали дозволять учням дізнатись про сучасну фінансову систему, навчитись ефективно управляти власними фінансами та відповідально користуватись фінансовими послугами. Окремі блоки присвячено основним правам споживачів фінансових послуг, правилам безпечної роботи з платіжними картками, криптовалютам, електронним грошам, платіжним інтернет-інструментам.

Спікерами пресконференції також будуть:

  • Роберт Бонд, керівник Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору»;
  • Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
  • Анжела Кузнєцова, ректор Університету банківської справи;
  • Юлія Вітка, заступник керівника Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору»;
  • Діана Слюсар, вчитель фінансової грамотності Київської середньої загальноосвітньої школи №163 ім. М. Кирпоноса.

Довідково.

Згідно з дослідженням «Фінансова грамотність, фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні», яке провів Проєкт USAID «Трансформація фінансового сектору» в червні 2019 р., українці мають низький рівень фінансової грамотності у порівнянні з іншими країнами - 11,6 із 21 балів. Це один з найнижчих показників серед 30 країн, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку.

З 2012 до 2019 року МОН за підтримки USAID запроваджувало експериментальне викладання курсу «Фінансова грамотність» у системі загальної середньої освіти. Щороку курс удосконалювався відповідно до побажань викладачів, методистів, експертів, учнів та їхніх батьків.

Сьогодні курс «Фінансова грамотність» успішно викладається в більш ніж 1200 школах по всій країні для 20 тис. учнів 10-х класів та для 17 тис. учнів 2-4, 5-9 класів.