Церемонія пам’яті, присвячена 80-й річниці звільнення табору смерті Аушвіц-Біркенау та Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту




27 січня у приміщенні Закарпатської обласної державної адміністрації відбулась Церемонія пам’яті, присвячена 80-й річниці звільнення табору смерті Аушвіц-Біркенау та Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.
До істориків-освітян та науковців звернулися Мар’яна Марусинець, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації; д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума», член Міжнародної ради Освенцимської (Польща); Раїса Євтушенко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, позашкільної та виховної роботи Директорату шкільної освіти МОН України, д-р Єгор Врадій, заступник директора Інституту «Ткума», д-р Фаїна Винокурова, заступник директора з питань науково-методичної роботи Державного архіву Вінницької області, Заслужений діяч культури України (м. Вінниця), Ірина Піскарьова, керівниця освітнього відділу Інституту «Ткума».
Згадуючи про жертви нацистського геноциду, хотілося б підкреслити символізм часу та місця Церемонії. Адже саме євреї Закарпаття у своїй більшості були вбиті у газових камерах Аушвіц-Біркенау – жахливої «фабрики смерті», що припинила своє існування як місце цілеспрямованого вбивства рівно 80 років тому.
З іншого боку, тоді, як і зараз, під час російської навали проти України, ірраціональність Зла полягає у прагненні знищення певної спільноти людей заради диявольських інтересів та імперських амбіцій. Про паралелі між Голокостом та політикою росії проти українців говорили не лише спікери, але й усі учасники заходу.