Освітні індикатори (Дашборд)
![]() | ![]() |
Дашборд складається з шести слайдів, кожен з яких виконує окрему аналітичну функцію:
- Національна перспектива: містить карту областей України та дозволяє побачити середні значення індикаторів по Україні та по регіонах, порівнювати громади, виявляти лідерів і аутсайдерів. (посилання на відеоінструкцію)
- Регіональна перспектива: для обраної області містить карту її територіальних громад та поглиблений аналіз індикаторів в межах однієї області, з можливістю візуального порівняння громад цієї області. (посилання на відеоінструкцію)
- Місцева перспектива: детальний аналіз обраного індикатора для окремої громади відносно до груп порівняння. (посилання на відеоінструкцію)
- Освітній профіль територіальної громади: короткий «паспорт» освітньої системи громади. (посилання на відеоінструкцію)
- Бюджетний профіль територіальної громади: фокус на фінансах: надходження бюджету, освітні видатки, частка освітніх витрат тощо. (посилання на відеоінструкцію)
- Кореляції: виявлення статистичних зв’язків між різними індикаторами: наскільки один індикатор залежить від іншого. (посилання на відеоінструкцію)
У дашборді представлена доступна інформація про освіту в територіальних громадах з використанням обраних освітніх індикаторів. Всі дані, які використовуються для розрахунку освітніх індикаторів, є статистичними даними Міністерства освіти і науки України (база даних програмно-апаратного комплексу «АІКОМ») і Міністерства фінансів України (база даних Державної казначейської служби України та державного вебпорталу бюджету для громадян «Open Budget». Значення освітніх індикаторів можуть відображати не лише реальну ситуацію, а й потенційні слабкі місця офіційних баз даних та якість даних у них. У випадку якщо індикатори представлені у дашборді відображають некоректні дані з ПАК «АІКОМ» або інших державних баз даних, місцеві органи влади мають проінформувати Державну наукову установу «Інститут освітньої аналітики» щодо виправлення відповідних помилок. Індикатори також демонструють вплив широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації починаючи з даних 2022/2023 навчального року, відображаючи наслідки масової міграції та закриття зруйнованих шкіл.
Якщо у вас залишилися питання щодо користування дашбордом, ви можете їх залишити в чаті.
Дашборд розроблено за підтримки шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні», що впроваджується організацією SALAR International.