Як на Львівщині оновлюють предмет «Захист України»

У Львівській області 324 педагоги пройшли навчання для викладання предмета «Захист України».
Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти пропонує 6 освітніх програм для вчителів «Захисту України». Навчання пройшли (один учитель міг пройти кілька програм):
- з домедичної підготовки — 88 педагогів;
- загальна педагогічна підготовка — 140;
- педагогічно-методична підготовка — 184
- основи стрілецької підготовки — 90;
- військова техніка — 90;
- основи національної безпеки — 64.
В області створено 109 осередків для викладання предмета «Захист України», а саме:
- у закладах загальної середньої освіти 64 територіальних громад — 74 осередки;
- в обласних ліцеях — 3 осередки;
- у закладах професійної (професійно-технічної) освіти й коледжах — 32 осередки.
У цих осередках облаштовують функційні зони, зокрема:
- для відпрацювання практичних навичок із домедичної допомоги;
- для відпрацювання навичок із застосуванням безпілотних систем;
- санітарна зона.
Для вивчення предмета закуповують засоби для домедичної допомоги, FPV-дрони й симулятори польотів, лазерні тири тощо.
Один із таких осередків у Львівській області нещодавно відвідала заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Розмір субвенції на обладнання для предмета «Захист України», виділеної для Львівщини, становить 154,36 млн грн (131,56 млн грн витрачено). Водночас варто зазначити, що в області й раніше приділяли увагу оновленню обладнання та засобів навчання. Зокрема, у 2021 році з обласного бюджету на умовах співфінансування з бюджетів громад було виділено 1,5 млн грн (закуплено обладнання для 21 школи), у 2022 році — 3,5 млн грн (для 16 шкіл), у 2023 — 18 млн грн (для 68 шкіл).
Що вивчають в оновленому «Захисті України»:
10 клас: зміст присвячено питанням національної безпеки та оборони України, ознайомленню з основами управління та планування, озброєнню та військовій техніці, стрілецькій підготовці, орієнтуванню на місцевості, інженерній фортифікації, домедичній допомозі.
11 клас: більше уваги надано військовим технологіям, інформаційній війні, домедичній допомозі, захисту цивільного населення в кризових умовах та плануванню майбутнього.
З програмою можна ознайомитися за посиланням.
Передусім курс орієнтовано на практичне застосування знань. Навчання відбувається впродовж дня, замість окремих щотижневих уроків, для глибшого занурення в матеріал та ефективнішого відпрацювання практичних навичок. Для цього створюють осередки із сучасним обладнанням — комп'ютерними симуляторами управління дронами, інтерактивними стрілецькими тренажерами та інструментами для опанування правил домедичної допомоги. На закупівлю обладнання передбачено субвенцію в розмірі 1,64 млрд грн.