• A-
    A+

У ДНУ імені Олеся Гончара пройшли Гончарівські читання «Собори нашої пам’яті», присвячені 99-річчю з дня народження Майстра

Опубліковано 05 квітня 2017 року о 10:00
У ДНУ імені Олеся Гончара пройшли Гончарівські читання «Собори нашої пам’яті», присвячені 99-річчю з дня народження Майстра
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара вшанував пам’ять видатного письменника, чиє ім’я носить з 2008 року. Традиційні літературні читання, присвячені випускнику університету, громадському діячеві, вченому – Олесю Гончару – цього року пройшли під назвою «Собори нашої пам’яті». Почесними гостями заходу були племінниця письменника Віра Сесь та її син Ігор.

Кожного року в день народження письменника учасники літературної зустрічі прагнуть відкривати нові сторінки життя й творчості Олеся Гончара, прочитати його по-с??оєму. «Собори нашої пам’яті» – як ніколи, актуальна тема, переконані організатори заходу. «Ми переживаємо складний час, коли увага до людини перебуває не на першому плані. Й тут варто згадати Гончарівське, що людину треба міряти не її падіннями, а її злетами, – відзначила завідувач кафедри української літератури факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, доцент Наталя Олійник. – Актуально й те, що ми говоримо про війну і мир у Олеся Гончара, про „людину і зброю”, про те, що болить сьогодні кожному».

«Олесь Гончар, твори якого перекладені близько 70-ма мовами, – людина планетарного масштабу, його ім’я добре відоме світові, – звернувся до учасників читань проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ Валентин Іваненко. – За свідченням сучасників і близьких людей, письменник ніколи не залишався байдужим до того, що бачив і переживав. Намагався у своїй колосальній роботі, за словами дружини Валентини Данилівни, повністю віддати себе тому, над чим працював. Бо був переконаний, що інакше читач навряд чи сприйме написане. Хочу наголосити, що Гончарівський дух у нашому університеті є тим камертоном, який з’єднує різні епохи, що особливо відчувається в іменній аудиторії, створеній факультетом української й іноземної філології та мистецтвознавства».

Традиційно літературну зустріч щороку проводять різні викладачі і студенти. В організації нинішніх читань взяли участь першокурсники, які тільки долучаються до факультетських традицій. Так, Артур Мартиросян відзначив, що підготовка до заходу захоплювала, все відбувалося з відчуттям ейфорії: «Мені дуже подобається українська література, й, зокрема, творчість Олеся Гончара. Вона дуже важлива для нас сьогодні в контексті подій на сході України. Найбільше мені подобається лірика Олеся Гончара, яку він писав під час війни та після її закінчення. Вона вирізняється душевністю».

Студенти-філологи представили глядачам літературно-музичну композицію «Немає правди у війні, вона лиш в мирі та любові!» за мотивами фронтових поезій та роману «Людина і зброя» Олеся Гончара. Композиція наповнена фактами з життя письменника, фото- та відеорядом з документальними та біографічними матеріалами. Звучали пісні та вірші у виконанні студентів факультету, зокрема знаменита поезія Олеся Гончара «Дума про Батьківщину».

Наступний рік буде ювілейним і для Олеся Гончара, і для університету. Факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства вже активно готується до 100-літнього ювілею письменника: заплановане проведення ІІІ Всеукраїнської конференції, присвяченої майстру, готується третє доповнене видання книги «Олесь Гончар: сторінки історії» та вистава з проектною назвою «Війна і мир Олеся Гончара».

За повідомленням інформаційно-аналітичного агентства ДНУ ім. О.Гончара

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux