• A-
    A+

Науковці та студенти ВНТУ розробили автомобіль для війська

Опубліковано 16 листопада 2017 року о 17:11
Науковці та студенти ВНТУ розробили автомобіль для війська
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

У Вінницькому національному технічному університеті створили легкий тактичний автомобіль (ЛТА) – його розробкою займалися науковці та студенти вишу в співпраці з фахівцями приватної оборонної компанії на замовлення однієї з силових структур України.

«Такого типу автомобілів практично в Україні немає. Створювали ми ЛТА на базі волонтерських авто «Пегас» і «Пегас-2». Ці автомобілі вже служать в підрозділі розвідки та спеціального призначення в АТО. Саме при завершені побудови другого «Пегаса» ми познайомились з Юрієм Берко, їх розробником, та приватною оборонною компанією, з якими і розпочали створення легкого тактичного автомобіля типу «багі». У нашому автомобілі ми поєднали величезний досвід професійного автогонщика-конструктора Юрія Берко з технічними знаннями наших науковців та ентузіазмом студентів», – розповів науковий керівник розробки і головний конструктор від університету Андрій Слабкий.

Під час розробки автомобіля консультувались із ветеранами АТО, із спецпризначенцями. Головна складність — відсутність практики виробництва таких автомобілів промисловістю, тому й жодних нормативних документів.

«Однією із великих проблем був дуже стислий термін для виконання завдання. Працювали після занять, у вихідні дні, інколи по 14 годин на добу. А ті, хто виконував зборку автомобіля, до третьої години ночі працювали, аби вкластися в термін. Створили ЛТА усього за 6 місяців», – додав Андрій Слабкий.

У команді працювали кандидати технічних наук, доценти ВНТУ Олександр Манжілевський і Олександр Поліщук. Також і студенти працювали на базі конструкторського бюро кафедри галузевого машинобудування, з яких найактивніші Микола Бурдейний, Віталій Кудраш і Сергій Скальський.

Варто зауважити, що уся машина виконувалась в університеті на базі навчально-виробничого комплексу «Модуль».
ЛТА — це фактично багі, яке має широкий спектр використання. Може застосовуватись для дозорно-розвідувальних дій, спеціальних операці??, вогневої підтримки підрозділів, логістики, евакуації поранених, коректування вогню, патрулювання, як командно-штабне авто.

Авто оснащується легким кузовом і має повну масу 1270 кг. При цьому машина укомплектована 2,0-літровим турбодизелем потужністю 240 к.с. та може розвивати швидкість до 130 км/год.

Привід – на задні колеса. Запас ходу – до 570 км. ЛТА може долати підйоми і узгір’я крутизною 45 градусів.

«Створити універсальний автомобіль, котрий би задовольняв потреби усіх видів військ, неможливо. Нині основне завдання військового авто — маневреність і швидкість, адже чим швидше ти їдеш, тим важче в тебе вцілити. Чому нема товстої броні, можна пояснити досить просто. Приміром, ніхто не навішує броні на винищувачі. Просто вони рухаються швидко і в них важко вцілити. Основне завдання — швидко реагувати на ситуацію та максимально малопомітно працювати в тилу ворога. Саме такі вимоги ми ставили до свого авто», — пояснює Андрій Слабкий.

Максимальна маневреність і мінімальна маса — саме така основна характеристика першого, створеного у ВНТУ, легкого тактичного автомобіля.

«Створити щось своє, українське і краще за зарубіжні аналоги — то дуже приємно. Зараз наше конструкторське студентське бюро набирає обертів, я думаю, у нас буде ще не один проект! Уже працюємо над новими моделями. Нині уже інші військові структури зацікавлені в модифікації цього автомобіля чітко під їхні задачі», — резюмував Андрій Слабкий.

За інформацією прес-центру ВНТУ

 

 

 

Більше за темою Вища освіта та освіта дорослих

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux