• A-
    A+

На місцях створюватимуть Регіональні ради профосвіти, які стануть впливовими гравцями в управлінні профтехами — рішення Кабміну

Опубліковано 04 грудня 2019 року о 13:50
На місцях створюватимуть Регіональні ради профосвіти, які стануть впливовими гравцями в управлінні профтехами —  рішення Кабміну
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Бізнес, місцева влада, освітяни та профільні об’єднання разом працюватимуть у Регіональних радах профосвіти. Так вони впливатимуть на  кількість бюджетних місць у профтехах, залучення бізнесу до оновлення обладнання, розвиток дуальної освіти, коли майже 70%  навчання проводиться на виробництві. Постанову, яка визначає повноваження та обов’язки Регіональних рад було прийнято сьогодні, 4 грудня 2019 року, на засіданні Уряду.

“Від моменту, коли місцева влада отримала більше повноважень в управлінні закладами професійної освіти, нам бракувало органу, який би врівноважував інтереси управлінців, керівників закладів та, власне, учнів і вступників. Крім того, для втілення реформи на місцях мають бути фахівці, які б відслідковували потреби ринку та лобіювали інтереси закладів. Саме такими ми бачимо Регіональні ради професійної освіти та їхні функції. Зараз, коли рішення вже ухвалено Урядом, ми сподіваємось, що Ради стануть дієвим механізмом для позитивних змін, а не існуватимуть лише на папері”, —  зазначив заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

Серед інших повноважень органу:

  • сприяти співпраці між закладами професійної освіти та бізнесом;
  • відслідковувати потреби місцевих роботодавців;
  • надавати рекомендації щодо розвитку державно-приватного партнерства;
  • пропонувати механізми, які стимулюватимуть розвиток професійно-технічної освіти в регіоні тощо.

Наразі Регіональні ради професійної освіти матимуть статус дорадчих органів, тобто їхні рішення не матимуть прямого впливу. Водночас місцева влада має обов'язково ознайомлюватися з цими рекомендаціями, враховувати їх під час прийняття рішень, а також сприяти роботі цього органу. Наприклад, надавати локації для засідань, розміщувати інформацію стосовно рішень Ради на своїх ресурсах та інше.

Увійти до складу Ради зможуть представники місцевої влади, роботодавців та їхніх профільних об’єднань, центрів зайнятості, навчально-методичних центрів, а також фахівці закладів професійної освіти. Загалом не менш як 21 учасник. Очільником Ради стає заступник місцевого голови, який опікується питаннями соціально-економічного розвитку регіону.

Нагадаємо, що 5 грудня Ганна Новосад презентує європейську програму EU4Skills, яка спрямована на підтримку реформи професійно-технічної освіти.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux