• A-
    A+

Місце СНАУ у Проєкті Twinning: Два Роки Підтримки та Співпраці

Опубліковано 12 липня 2024 року о 12:35
СНАУ
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України
СНАУ
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України
СНАУ
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України
Попередній слайд
Наступний слайд
СНАУ

4-5 липня у Варшаві (Польща) на базі Університету Вістула було проведено Twinning Second International Conference, з метою підбиття підсумків роботи та обміну думками щодо подальшого розвитку ініціативи. Цього року відзначається друга річниця з її початку Twinning. На заході були присутні заступник міністра освіти і науки України Михайло Вінницький та радниця — уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник. Від Сумського національного аграрного університету у роботі конференції взяв участь проректор з наукової та міжнародної діяльності, професор Юрій Данько. 

Twinning Ukraine – це проєкт британського уряду, спрямований на підтримку української вищої освіти, який за два роки свого існування досяг значних результатів. Ця ініціатива, орієнтована на співпрацю між закладами вищої освіти, допомагає підтримувати та відновлювати українські університети, економіку та суспільство. Цифри говорять самі за себе. За цей період було встановлено понад 100 партнерств між українськими та британськими університетами та підписано понад 80 довгострокових угод про співпрацю. Британська сторона надала фінансування 33 українським університетам, серед них і Сумський НАУ, для реалізації наукових проєктів, що сприяють розвитку дослідницького потенціалу і наукових здобутків. Завдяки проєкту понад 12 000 українських студентів отримали можливість безкоштовного вивчення англійської мови, що суттєво підвищує їхню конкурентоспроможність на міжнародному ринку праці. Університетам було надано понад 30 тонн матеріально-технічної допомоги, яка включає сучасне обладнання та навчальні матеріали, необхідні для забезпечення якісного навчального процесу.

Крім того, засновано 10 нових програм подвійних дипломів, що надає студентам можливість отримати дипломи відразу двох університетів – українського та британського, розширюючи їхні професійні горизонти. Як відомо, Сумський національний аграрний університет спільно з Королівським Аграрним Університетом реалізують спільну програму подвійних дипломів «Стале сільське господарство та продовольча безпека». 

Кейс Сумського національного аграрного університету був частиною панельної дискусії «Роль та внесок університетів у відновленні, реконструкції та модернізації України». У дискусії взяли участь представники українських та британських університетів, донори та урядовці. Юрій Данько навів приклад проєкт “Assessing farmland and ecosystems damage in north-eastern Ukraine from the Russian invasion”. Цей проєкт є спільною ініціативою дослідників з України, Англії та Швейцарії, спрямований на картування, екологічний моніторинг та управління наслідками воєнних дій для  сільськогосподарських земель України. Під час виступу проректор СНАУ підкреслив важливість міжнародного співробітництва для розвитку української вищої освіти та ролі університетів у відновленні та модернізації країни. Він зазначив, що такі ініціативи, як Twinning, не тільки забезпечують матеріально-технічну підтримку, але й сприяють розвитку наукового потенціалу, культурному обміну та професійному зростанню студентів і викладачів. 

Twinning має великі перспективи для подальшого розвитку. Планується розширення кількості партнерств, запуск нових спільних наукових проєктів та програм подвійних дипломів, а також продовження підтримки українських університетів у різних сферах. Завдяки таким ініціативам, українські університети зможуть активніше інтегруватися в міжнародну освітню спільноту, підвищити якість освіти та наукових досліджень, а також зробити вагомий внесок у відновлення та розвиток України.

Більше за темою Вища освіта та освіта дорослих

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux