• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

Ми плануємо запустити нормальний Інтернет на антарктичній станції Академік Вернадський вже цього року – очільник НАНЦ Євген Дикий

Опубліковано 01 березня 2018 року о 14:08

Повноцінний Інтернет-зв'язок на українській антарктичній станції Академік Вернадський може з’явитися вже цього року. Про це розповів в.о. директора Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий сьогодні, 1 березня 2018 року, в Міністерстві освіти і науки України.

«Зараз ми ведемо переговори з провайдерами, вже знаємо, які супутники покривають нашу станцію в Антарктиці, щоб забезпечити на ній безперебійний Інтернет-зв'язок. Нам вже вдалося владнати багато технічних нюансів. Якщо й далі все йтиме за планом, то повноцінний Інтернет на станції має з’явитися вже цього року, коли там перебуватиме нова, 23-я експедиція», – зазначив Євген Дикий.

Він підкреслив, що цей процес відбуватиметься в два етапи. Перший – це збільшення обсягів трафіку в межах наявного підключення в 20 раз.

«Вже під час найближчої перезмінки зимівників, у квітні цього року, в межах наявного підключення переходимо на інший тариф. Будемо платити загалом більше, але за одиницю переданої інформації – дешевше, аніж зараз. Поки що обмежимось обсягом 10 гігабайт на місяць. Це не багато, але порівняно з нинішнім – приблизно 0,5 гігабайт – у 20 разів більше. І це вже дає якісний прорив: зимівники матимуть можливість кожен сам користуватись Інтернетом, переглядати сайти, мати власну пошту чи навіть блог, тільки поки що без відео. Для порівняння – зараз є лише текстові листи, раз на тиждень, і тільки через адресу НАНЦ, тобто ні про яку приватність листування навіть з родинами просто не йдеться. А з точки зору науки ми отримаємо можливість хоча б щотижнево отримувати дані з усіх приладів, а не чекати рік, щоб під час перезмінки забрати лоджери (спеціальний пристрій, що збирає та зберігає дані – Ред.) з накопиченою інформацією», – деталізував очільник НАНЦ.

А другий етап, за його словами, «це монтаж власної приймаючої «тарілки» та перехід до типу зв’язку V-SAT. Тоді вже буде необмежений Інтернет, з можливістю відео-стрімів, веб-камер на станції тощо. Це планується орієнтовно в грудні 2018-го – січні 2019 року».

Наявність Інтернет-зв’язку на станції є дуже важливою для роботи полярників. Адже, наприклад, щодня в Антарктиці наші вчені збирають та обробляють первинні дані, які потім використовуються для аналізу глобальних процесів – змін клімату, динаміки танення льодовиків тощо. Для цього інформація передається до великих міжнародних центрів даних. Інтернет дозволить українським зимівникам робити це в режимі онлайн та отримувати зворотній зв'язок, що відкриватиме нові можливості для їхніх власних наукових досліджень.

Нагадуємо, що учасники нової – 23-ї експедиції на станцію Академік Вернадський уже пройшли навчання та вирушать до Антарктиди орієнтовно наприкінці березня.


Більше за темою антарктида
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux