• A-
    A+

Експерти обговорили проект Концепції Державної цільової економічної програми розвитку в Україні інноваційної інфраструктури на період до 2020 року

Опубліковано 30 жовтня 2015 року о 09:08
Експерти обговорили проект Концепції Державної цільової економічної програми розвитку в Україні інноваційної інфраструктури на період до 2020 року
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

29 жовтня 2015 року в Урядовому контактному центрі за участю заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи відбулася експертна зустріч на тему «Проект Концепції Державної цільової економічної програми розвитку в Україні інноваційної інфраструктури на період до 2020 року».

До експертних слухань долучилися директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України Віктор Шовкалюк, виконавчий директор Міжнародного фонду сприяння інвестиціям Руслана Драган, начальник відділу ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Ігор Єгоров, координатор групи «Освіта» громадської платформи «Нова країна» Наталія Лимонова, представники інститутів громадянського суспільства, навчальних закладів наукових установ Дніпропетровської, Львівської та Харківської областей.

Учасники зустрічі в режимі відеозв’язку обговорили питання розвитку сучасної інноваційної системи для забезпечення неперервного зв’язку від дослідної лабораторії до виробництва, мережі трансферних технологій, фінансування наукових досліджень, законодавче становлення стимулюючих особливостей для нових виробництв науково-дослідних центрів та інше.

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха поінформував учасників зустрічі, що сьогодні на завершальній стадії знаходиться підготовка остаточної редакції проекту Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», внесеного Урядом до Парламенту. «Україна найближчим часом отримає сучасний закон про науку, де, окрім важливих норм щодо забезпечення комфортної роботи для науковців та наукових установ, буде внесено не менш важливе - європейський критерій для оцінювання параметрів наукової праці і європейський принцип підтримки наукових досліджень», - зазначив заступник Міністра.

Окрім того, за словами Максима Стріхи, Міністерством розроблено новий проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків», який реанімує діяльність технопарків, адже протягом останніх 5 років не було зареєстровано жодного нового з них. Також розроблено проект змін до Закону «Про інноваційну діяльність», що дає конкретні відповіді на питання, як забезпечити в Україні венчурне фінансування інноваційних проектів. «Всі документи в сфері інноваційної діяльності повинні узгоджувалися з тими, що будуть ухвалені в сфері науки, а також із завданнями, які ставить перед нами членство в Горизонті 2020», - наголосив Максим Стріха. 

Заступник Міністра також зупинився на перепонах, з якими стикаються наукові дослідження на шляху до інноваційного виробництва. Більшість наукових розробок в Україні залишаються на стадії звітів, публікацій, або патентів, які беруться, а потім не підтримуються, адже виявляються неробочими, та не доходять до стадії реального виробництва. Максим Стріха вважає, що необхідно вмотивовувати бізнес вкладати кошти в науку, щоб зробити ланцюжок від наукових досліджень до виробництва неперервним. «Сьогодні Україна, обравши європейський шлях розвитку, має рухатись до високого рівня інноваційності, на якому заснований добробут європейських країн», - підсумував заступник Міністра.

Виконавчий директор Міжнародного фонду сприяння інвестиціям Руслана Драган повідомила про створення у червні 2015 року Національної науково-технологічної асоціації, яка об’єднала наукові та технологічні парки України. За її словами, асоціація дозволить більш успішним науковим паркам таким, як Київська політехніка, поділитися досвідом та розповсюдити модель успішної діяльності у впровадженні досягнень науки і техніки у виробництво. Створення інститутів інноваційної інфраструктури дозволить вирішити питання фінансування наукових досліджень. «Покладатися на державні кошти, розуміючи обмеженість бюджетних ресурсів, неможливо. Треба залучати можливості, які є у бізнесу, іноземних партнерів, громадян», - зазначила Руслана Драган.

Начальник відділу ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Ігор Єгоров наголосив, що зміни, котрі запропоновані в Концепції, повинні бути гарманізовані з іншими законодавчими актами. Ігор Єгоров вважає, що необхідно внести зміни до інших законодавчих актів, долучити регіони до інноваційної діяльності, а також застосувати європейський інструментарій «табло» для точного вимірювання показника рівня інноваційної активності.

Директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України Віктор Шовкалюк зазначив, що багато наукових ідей, продукованих в Україні, не втілюються з причини відсутності інфраструктури, яка допомогла б перетворити наукову ідею в інновацію. «При розробці цільвої економічної програми розвитку важливо запланувати ті заходи, які, в першу чергу, сформують інфраструктуру в регіонах», -  підкреслив Віктор Шовкалюк. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux