• A-
    A+

У рамках Двостороннього українсько-литовського проекту зі співробітництва в галузі розвитку та підтримки демократії відбулась міжнародна конференція

Опубліковано 30 жовтня 2015 року о 10:40
У рамках Двостороннього українсько-литовського проекту зі співробітництва в галузі розвитку та підтримки демократії  відбулась міжнародна конференція
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

У Києві відбулась міжнародна конференція, присвячена реалізації спільного українсько-литовського проекту «Формула громадянина Європи».

Проект «Формула громадянина Європи» було розпочато у квітні 2015 року та  здійснюється за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Центру дітей і молоді Литви; Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства  освіти і науки України, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Українського державного центру позашкільної освіти,  Інституту екології економіки і права та інших.

Мета українсько-литовського проекту - формування європейських цінностей, активізація громадянської активності молоді.  За час упровадження проекту було залучено понад 1000 українських дітей і молоді з 14 регіонів України.  

На заключній конференції було підбито підсумки проекту та обговорювались можливості залучення більшою кількості дітей і молоді до участі у суспільному та політичному житті держави, а також переваги євроінтеграції для молодої людини.

У заході взяли участь представники 120 адміністрацій навчальних закладів: педагоги, студенти, члени недержавних організацій із різних регіонів України. Конференцію відвідала литовська делегація, до складу якої увійшли Наталя Істоміна, Bіце-міністр освіти і науки Литовської Республіки; Гінтарас Степонавічус, представник Комітету освіти, науки і культури Парламенту Литовської Республіки, екс-міністр науки і освіти Литовської Республіки; Валдас Янкаускас, директор Центру дітей та молоді Литви.  

 

Учасників заходу привітали Гвідас Керушаускас і заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

З нагоди проведення конференції у Посольстві Литовської Республіки в Україні відбувся прийом Повноважного міністра Литовської Республіки в Україні Гвідаса Керушаускаса.

Тривала співпраця навчальних закладів України та Литовської Республіки у рамках проекту засвідчується уже традиційними і постійними поїздками груп дітей, молодих науковців до Литви. Так, у вересні цього року до Литви виїхала група з 20 українських педагогів. Протягом тижня молоді фахівці знайомилися з системою освіти Литви, діяльністю литовських навчальних закладів тощо.

Сдід зазначити, що  реалізація спільного українсько-литовського проекту “Формула громадянина Європи” відбулась згідно з п.11 Протоколу Сьомого засідання Президентів України та Литовської Республіки в частині забезпечення подальшого поглиблення зв’язків України та Литовської Республіки в культурно-гуманітарній та освітній сферах, зокрема, шляхом реалізації відповідних спільних проектів.

Партнери проекту: Національний центр «Мала академія наук України», Полтавський Національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Уманський національний університет садівництва, Вінницький міський палац дітей та юнацтва імені Л. Ратушної, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Київський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, Хмельницький Палацу творчості дітей та юнацтва, Центр дитячо-юнацької творчості Солом’янського району м. Києва, Центр творчості дітей та юнацтва Галичини, Центр творчості дітей та юнацтва «Шевченківець».

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux