Більше енергонезалежних шкіл: МОН і Банк розвитку Ради Європи розширюють співпрацю
Під час Конференції з питань відновлення України (URC 2026) Міністерство освіти і науки України та Банк розвитку Ради Європи (CEB) підписали Спільну заяву про співпрацю у сфері освіти.
Документ підписали перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець і керівник Банку розвитку Ради Європи Карло Монтічеллі. Заява закладає основу для розвитку партнерства у відновленні та модернізації освітньої інфраструктури. Один із ключових напрямів співпраці — посилення енергонезалежності закладів освіти.
«Для Міністерства освіти і науки одним із пріоритетів є забезпечення енергостійкості закладів освіти. Від цього залежить можливість дітей продовжувати очне навчання навіть під час перебоїв з енергопостачанням через ворожі атаки. Цього року держава вже спрямувала 2,3 мільярди гривень на підготовку закладів освіти до осінньо-зимового періоду. Водночас ми активно працюємо над залученням міжнародних партнерів, щоб масштабувати цю підтримку. Співпраця з Банком розвитку Ради Європи відкриває нові можливості для інвестицій у рішення, які допоможуть зробити більше шкіл енергонезалежними», — зазначив перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець.
У межах співпраці сторони опрацьовуватимуть можливості залучення фінансування через кредитні та грантові механізми для проєктів у сфері освіти. Йдеться про впровадження рішень для енергонезалежності закладів освіти та підвищення їхньої стійкості.
Співпраця з Банком розвитку Ради Європи є частиною системної роботи МОН із залучення міжнародних партнерів до відновлення та розвитку української освіти. Мета — створити більше можливостей для безпечного, якісного та безперервного навчання дітей по всій країні.
Довідково
Україна стала членом Банку розвитку Ради Європи у 2023 році. Відтоді банк підтримує проєкти у сферах охорони здоров’я, житла, підтримки вразливих груп населення та відновлення країни. Освіта визначена одним із пріоритетних напрямів подальшої співпраці.