A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Візит до ЛНУ імені Тараса Шевченка

Опубліковано 15 вересня 2023 року о 14:00


13 вересня 2023 року до Луганського національного університету імені Тараса Шевченка завітав генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Ігорьович Шаров.

На зустріч були запрошені голова Лубенської міської ради Олександр Грицаєнко та керівник управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради Мирослав Костенко. Разом з представником МОН та керівництвом університету вони оглянули кабінети та навчальні аудиторії закладу.

На зустрічі обговорили проєкт «Системно-структурна трансформація вищої освіти: війна, повоєнне відновлення, євроатлантична інтеграція».

Олег Шаров окреслив перспективи освітньої трансформації та їхнє розуміння, пояснив, які пріоритети в освіті зараз, та розповів про очікувані системні зміни, актуальні законопроєкти, ключові завдання і модернізацію освітніх програм. Він зазначив, що МОН деталізувало зазначений план у Концепції відновлення освіти та науки України впродовж 2022–2032 років і працює над візією майбутнього цих сфер.

«Відбудеться переосмислення ролі та завдань університетів для економіки, держави та суспільства на перспективу включення у світовий мейнстрим прагнення до зразковості та досконалості університетів в цілому, ключовою одиницею яких буде освітня програма», — прокоментував Олег Шаров.

Він окреслив низку ключових напрямів такого відновлення, а саме: 

  • розвиток людського потенціалу; 
  • європейська інтеграція освіти та науки; 
  • розвиток науки й інновацій; 
  • розвиток вищої освіти та освіти дорослих; 
  • розвиток професійної (професійно-технічної), спеціальної й інклюзивної освіти; 
  • цифрова трансформація освіти та науки; 
  • індивідуальна освітня траєкторія; 
  • новий комплекс системно-структурних змін для розвитку вищої освіти тощо.

Також генеральний директор директорату МОН пояснив, чим керується Міністерство освіти і науки, чому зміни на часі, та озвучив пропозиції щодо переліку галузей знань, деяких спеціальностей та їх розвитку.

Такі зустрічі допомагають краще зрозуміти потреби, синхронізуватись та об’єднати зусилля задля трансформації освіти.