• A-
    A+

Всеукраїнський конкурс «Учитель року»

Уперше всеукраїнський конкурс «Учитель року» об’єднав освітян у 1996 році. Підставою для його проведення в областях та на рівні держави став Указ Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», а також Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638 (із змінами). Упродовж понад двох десятків років у змаганнях взяли участь тисячі учителів, із них 132 стали переможцями.

Унікальність конкурсу «Учитель року», порівняно з багатьма іншими змаганнями, полягає у розповсюдженні найкращого досвіду вчителів-практиків з упровадження нових педагогічних ідей, сучасних методів та форм роботи.

Головними засадами проведення конкурсу «Учитель року» є добровільність участі в змаганнях, відкритість та прозорість їх перебігу, об’єктивність оцінювання конкурсних випробувань.

Номінації визначаються щороку центральним організаційним комітетом конкурсу. Інтервал між номінаціями складає 4–5 років. Винятком є номінації «Початкова освіта» і «Українська мова та література», які проводяться через два роки на третій. Перелік випробувань конкурсу кожного року може різнитися залежно від визначених номінацій, але незмінним залишається конкурсний урок.

Брати участь у конкурсі можуть педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти за основним місцем роботи, які мають стаж педагогічної роботи не менше трьох років.

Конкурс проводиться у декількох номінаціях щороку у два тури:

  • перший — в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі;
  • другий — на загальнодержавному рівні.

Перший тур конкурсу може проходити в один або декілька етапів. Другий тур конкурсу проводиться у два етапи – відбірковий та фінальний. Конкурс або окремі його тури можуть проводитися як в очній, так і в дистанційній формі.

Центральний організаційний комітет конкурсу щороку затверджує умови та порядок проведення конкурсу та не пізніше ніж за два місяці до початку першого туру конкурсу забезпечує їх доведення до відома педагогічної громадськості.

Членами журі стають найдосвідченіші представники закладів загальної середньої та вищої освіти, наукових установ, громадських організацій, переможці і лауреати конкурсу минулих років.

За результатами випробувань відбіркового етапу другого туру конкурсу в кожній номінації визначаються 12 конкурсантів, які набрали найбільшу кількість балів та продовжують змагання у фінальному етапі. Серед фіналістів журі кожної номінації визначає переможця та двох лауреатів.

Переможці конкурсу нагороджуються преміями в розмірі десяти мінімальних заробітних плат; лауреати - дев’яти (друге місце) і восьми (третє місце) мінімальних заробітних плат відповідно.

На підставі рішення журі кожної номінації другого туру конкурсу центральний організаційний комітет вносить МОН пропозиції щодо внесення клопотань про присвоєння переможцям конкурсу почесного звання «Заслужений вчитель України», нагородження лауреатів грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux