Абрамова Оксана Віталіївна
доцентка кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, м. Кропивницький, кандидатка педагогічних наук, доцентка
У 2000 році закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка за спеціальністю «Трудове навчання та основи інформатики», отримала кваліфікацію «Вчитель обслуговуючої праці та інформатики»; у 2018 році закінчила магістратуру в Українській інженерно-педагогічній академії за спеціальністю «Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловості», отримала професійну кваліфікацію «Професіонал в галузі технології легкої промисловості. Педагог дослідник».
Протягом 2000-2003 років Оксана Віталіївна працювала вчителькою трудового навчання у загальноосвітній школі № 14 м. Кіровограда, а з 2003 року дотепер працює в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка спочатку на посаді асистента, викладача, а з 2010 року – на посаді доцента.
У 2007 році захистила кандидатську дисертацію в Інституті вищої освіти Національної академії педагогічних наук України. Основними напрямами досліджень Абрамової О. В. є професійна підготовка майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійного навчання за спеціалізацією «Технологія виробів легкої промисловості».
Авторка понад 100 наукових, навчально-методичних праць: публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз даних Scopus і Web of Science Core Collection, Copernicus, переліку фахових видань України; глав у колективних закордонних монографіях; навчально-методичних та навчальних посібників. Співрозробниця технологічної освітньої галузі Державного стандарту базової середньої освіти (2020). Членкиня редакційної ради журналу «НДО-Інформ» та розробниця тренінгових програм із неформальної освіти дорослих.
Оксаною Віталіївною здійснено редакційну діяльність наукових видань: монографії, виданої у Польщі «Modern Technologies in the Education System. Series of monographs Faculty of Architecture, Civil Engineering and Applied Arts» (Wyższa Szkoła Techniczna, Poland, 2019); збірників матеріалів Міжнародних конференцій «Проблеми та інновації в природничо-математичній, технологічній і професійній освіті» (ЦДПУ імені Володимира Винниченка, Кропивницький, Україна, 2017-2020) та інших.
Проходила міжнародне науково-педагогічне стажування (Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Польща, 2019), стажування у державних та громадських організаціях (Польща, 2007, 2009). Входила до складу оргкомітетів міжнародних науково-практичних конференцій: International Scientific Conference «Information and Innovation Technologies in the XXI Century» (Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Poland, 2019); Міжнародної науково-практичної онлайн-інтернет конференції «Проблеми та інновації в природничо-математичній, технологічній і професійній освіті» (ЦДПУ імені Володимира Винниченка, Кропивницький, Україна, 2017) та інших.
Оксана Віталіївна входить до складу журі онлайн-конкурсу творчих робіт «Prime Art» та «Youth Art», що проводиться в рамках реалізації Міжнародного наукового проєкту «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі» спільно із закладами вищої освіти Польщі й України (2020, 2021). Здійснює підготовку студентів до участі в міжнародних конкурсах дизайнерів одягу, концертах, фестивалях, виставках тощо. Зокрема, підготувала переможців Міжнародного конкурсу дизайнерів «Мода без кордонів» (2015, 2016, 2019), півфіналістів Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів "Печерські каштани" (2019) та інших.
Абрамова О. В. займає активну громадську позицію, долучається до участі та організації благодійних акцій, займається волонтерською діяльністю, організацією та проведенням заходів, роботою із засобами масової інформації. Бере участь у реалізації суспільно важливих соціальних ініціатив, зокрема, як асистентка проектів ІСКМ (NGO Institute of Socio-Cultural Management) «Аналіз соціальної політики», 2007-2008 (за фінансування Фонду Євразія, USAID); «Підтримка громадських ініціатив», 2009 (за фінансування Фонду Баторія, Фонду Форда); «Школа громадської участі: 1, 2, 3, 4», 2012-2019 (за фінансування Фонду ім. Ч. С. Мотта) та інших.
Від конкурсу «Учитель року – 2020» вона очікує на зустріч з педагогами, що «запалюють дитячі серця». Завжди мріяла, щоб учителями ставали лише за покликанням, а професія вчителя в нашій країні була у повазі.