Первак Олександр Петрович
заступник директора з навчально-виховної роботи Бутовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівської районної ради Хмельницької області
Закінчив філологічний факультет Чернівецького державного університету ім Ю. Федьковича у 1992 р.
Педагогічна ідея, яку вчитель протягом багатьох років утілює в освітній процес, полягає у використанні цілісного підходу до аналізу художніх текстів і використання культурологічного матеріалу в процесі викладання зарубіжної літератури з метою формування читацьких навичок та збагачення учнів соціокультурним досвідом людства. Має в різні роки учнів-переможців олімпіад і творчих конкурсів, захисту робіт Малої академії наук на рівні області.
Свої методичні напрацювання втілив як автор та співавтор 18 методичних посібників для учителів та учнів, понад 30 науково-методичних статей у фахових часописах та збірках матеріалів науково-методичних конференцій і круглих столів
Власний досвід учитель активно презентував, беручи участь у творчих конкурсах (лауреат конкурсу «Вчитель року сільської школи - 1998» (м.Київ) та фіналіст конкурсу «Вчитель року-2000» (м.Житомир)), на засіданнях районної школи педагогічної майстерності вчителів світової літератури «Пошук», практичних заняттях для слухачів курсів підвищення кваліфікації у Хмельницькому ОІППО, всеукраїнських та обласних конференціях і круглих столах. Нині - активний учасник обласної творчої групи вчителів зарубіжної літератури, член методичної ради журналу «Всесвітня література в школах України», тренер-педагог із підвищення кваліфікації директорів, заступників директорів шкіл відповідно до Концепції «Нова українська школа».
Має досвід роботи в журі районного та обласного етапів всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» та досвід експерта обласної виставки-конкурсу «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування».
Відзначений Почесними грамотами МОН України, обласного департаменту освіти, нагрудним знаком «Відмінник освіти України», має педагогічне звання «учитель-методист».
Життєве і професійне кредо: «А нам своє робить…»
І хоча це рядок з радянізованого Павла Тичини, він цілком сучасний для тих, хто мислить позитивно, робить свій внесок у спільну справу і досягти успіху в улюбленій професії. Тобто - бути господарем своєї долі. Такі креативні постаті хочеться зустріти на конкурсі «Учитель року-2020»: сповнені цікавих творчих ідей, відкриті для щирого спілкування та обміну досвідом.