Каєнко Олександр Васильович
вчитель зарубіжної літератури Новоукраїнського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеню з поглибленим вивченням англійської мови – гімназія «Лідер»
У 1988 році закінчив філологічний факультет Кіровоградського державного педагогічного інституту імені О. С. Пушкіна (нині Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка), спеціальність «російська мова і література». Працював на посаді вчителя російської мови і літератури. З появою нового навчального предмета почав викладати зарубіжну літературу, до формування якої як навчальної дисципліни доклав певних зусиль. За 31 рік змінилися назва країни, назва обласного центру, назва «альма-матер», назва навчального закладу змінювалась 7 разів, але бажання змінити рід діяльності чи спеціалізацію не виникало ніколи.
У роботі керуючись принципом «Немає байдужих учнів – є ті, до кого ми не змогли дібрати ключі», тому намагається зацікавити читанням якомога більше вихованців. Прагне перетворити урок на міні-дослідження, продуктивно використовуючи засоби навчального діалогу та методики критичного мислення. Вчить учнів інтерпретувати літературні твори, виходячи з власного читацького досвіту та індивідуального бачення, не схиляючись перед авторитетом підручника. В рамках уроку та позаурочній роботі з предмета, в міру власних умінь, популяризує інтелектуально-ігрові форми.
Життєве кредо: «Падає той, хто біжить; той, хто повзе, - не падає». Не боїться помилитися – боїться стати нецікавим для учнів і для себе самого.
Переможець Всеукраїнських конкурсів «Учитель зарубіжної літератури сільської школи – 1997» та «Учитель року – 2001» у номінації «Зарубіжна література». Член журі усіх турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Зарубіжна / світова література» (2004, 2008, 2011). Віце-президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури (з 2015), член методичної комісії міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower» (експерт з освітології).
У паралельному до філології житті - президент Новоукраїнського міського Клубу інтелектуальної творчості, тренер шкільних команд – призерів обласних чемпіонатів з різноманітних видів інтелектуального багатоборства. Багаторазовий учасник змагань під егідою Ліги українських клубів. З особистих здобутків: чемпіон (2002) та віце-чемпіон (2014) України з брейн-рингу.
Заслужений учитель України (2001). Лауреат обласної педагогічної премії імені В. Сухомлинського (2006). Педагогічна діяльність відзначена нагрудними знаками «Відмінник освіти України» (2007) та «Василь Сухомлинський» (2008).
Від цьогорічного конкурсу чекає, в першу чергу, нових аргументів на захист важливості нашого предмета. Не може вважатися зайвою дисципліна, що формує світогляд сучасної молодої людини. Якщо конкурсанти це розуміють – значить, у шкільної літератури є майбутнє. Хоче відкрити для себе нові імена, побачити нові перспективні методичні знахідки, пересвідчитись у тому, що учитель літератури – усе ще не «універсальний солдат», обвішаний надсучасними гаджетами, і не цікавий штукар-аніматор, а філософ, котрий мандрує разом з учнями стежками і дорогами книжкового світу, допомагаючи їм пізнавати свої перші істини і підкорювати перші вершини. Адже навіщо потрібна стежка, якщо вона не веде до Вершини?..