Чєн Наталія Володимирівна
завідувач кафедри українського декоративно-прикладного мистецтва і графіки Харківського національного університету імені Г. С. Сковороди, кандидат педагогічних наук, доцент
У 1993 році закінчила Харківський державний педагогічний інститут ім. Г. С. Сковороди за спеціальністю «образотворче мистецтво, креслення, художня праця» та отримала кваліфікацію «вчитель образотворчого мистецтва, креслення і художньої праці».
Захистила дисертацію «Дидактичні умови організації інноваційного навчання у вищих педагогічних навчальних закладах» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук у 2011 році.
Наукові інтереси Наталії Володимирівни пов’язані зі збереженням предмету «Образотворче мистецтво» у сучасній українській школі, з методикою викладання образотворчого мистецтва, турбують питання, пов’язані із залученням студентів до скарбів української культури та культури українського костюму зокрема.
Вона має багатий досвід роботи як член журі міського та обласного турів конкурсу «Учитель року»: в номінації «Трудове навчання» у 2014 році, «Образотворче мистецтво» у 2011, 2015 роках. Була членом журі Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Водограй» (м. Косів, Івано-Франківська обл.) у 2018 та 2019 роках, у 2019 року – голова журі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості з декоративно-прикладного мистецтва «SchoolArtFest 2019».
Має 59 друкованих робіт, серед яких 4 підручники (у співавторстві), рекомендовані Міністерством освіти і науки України та 2 методичних посібника, схвалених науково-методичної комісією з дисциплін художньо-естетичного циклу Науково-методичної Ради з питань освіти МОН.
Своїм обов’язком Чєн Н. В. вважає волонтерство – допомогу українським військовим. За волонтерську діяльність нагороджена пам’ятною медаллю «Герой України генерал-майор Кульчицький С. П.» та відзнакою Міністерства оборони України медаллю «За сприяння Збройним Силам України».
Життєве кредо: «У серце увійде лише те, що йде від серця».
Від цьогорічного конкурсу «Учитель року» очікує нових вражень, позитивних емоцій, професійних відкриттів, креативних ідей, цікавих зустрічей з однодумцями – творчими небайдужими вчителями.