• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

ТИМОФІЙКО СЕРГІЙ ОЛЕГОВИЧ

вчитель історії Січинецького навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІ ступенів, ДНЗ» Дунаєвецької міської ради Хмельницької області

Педагогічний стаж: 5 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст другої категорії.

Освіта: Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка (2016 р.).

Самоосвіта: досліджую діяльність мирових судів Подільської губернії в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття, плануючи ряд наукових публікацій, в рамках методу мікроісторії, який також використовую на уроках.

Крім того планую видати спогади про 7-й окремий диверсійно-розвідувальний батальйон ДУК, в складі якого брав участь у російсько-українській війні.

Проводжу практичні заняття, які покликані допомогти колегам в освоєнні інтернет-ресурсів для роботи з історичними темами. В рамках програми «Інформаційна компетентність: онлайн ресурси на уроках з гуманітарних дисциплін», провів 16 семінарів-практикумів для вчителів історії, географії, української мови та літератури. Крім того, двічі виступав тренером на регіональних (не)конференціях Ed Camp у місті Дунаївці, провівши майстер-класи за методом мікроісторії.

Мої учні стали переможцями в районних етапах МАН з науковими проєктами: Плавуцький Віталій з темою «Німецькі промислові об’єкти в Січинцях (друга половина ХІХ століття)» та Чекман Богдан з темою «Німецькі колоністи в Січинцях (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)».

У 2019 році команда Sichenian dregons у складі колективу здобувачів освіти (Хникін Валентин, Чекман Богдан, Саварин Сергій та Плавуцький Віталій) змагалася у Всеукраїнському турнірі з політичних дебатів у Кам’янець-Подільському, де була нагороджена дипломами з відзнаками.

За минулі три роки я проходив курси при ХІППО та онлайн-курси: «Історія: Зародження української нації» (платформі Ed-era), «Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі» та «Інтернет-ресурси для опитування і тестування» (Всеосвіта).

Педагогічне кредо: «Вчитися і постійно вправлятися у вивченому… Хіба це не задоволення?» (Конфуцій).

Педагогічна ідея

Моя робота пов’язана з універсальним методом мікроісторії, який я пропоную своїм учням для вивчення емоційної складової та мотивації осіб і, навіть, цілих соціальних прошарків, що свого часу стали головними рушійними силами історичних процесів.

Навчаючи емпатії і розвиваючи емоційний інтелект, креативність, комунікацію та командну працю, готую вихованців до дорослого, реального життя, а не передаю інформацію.

Досліджуючи не тільки перебіг подій, а й ставлення до них безпосередніх учасників, представників різних соціальних станів, різних груп за етнічною приналежністю та релігійним сповіданням, ми намагаємось співставити та зрозуміти багаторакурсність історії. Вивчення емоційної складової та мотивації допомагає не просто зрозуміти суть подій, а й їхні причини та наслідки, а також спрогнозувати вплив образу вивченого на сучасність. В якості додаткових завдань, за власним бажанням, пропоную здобувачам освіти виключно творчі види робіт: написання коротких дописів у Facebook, статей на зразок газетних повідомлень, створення інтерактивних плакатів та ведення соціальних сторінок від імені вибраних історичних персонажів.

Посилання на відеорезюме:

https://youtu.be/MZrVh5ObbA4

Посилання на інтернет-ресурси, де конкурсант представлений:

Мої навчальні продукти можна побачити у вигляді відкритих публікацій у соціальній мережі Facebook, де я веду історичні групи для учнів: https://www.facebook.com/groups/396606584338182/?ref=bookmarks

Всі матеріали роботи на уроках, можна знайти також на сайті “Доступна історія”: https://sites.google.com/view/serhijtemofijko-com

Публікації, присвячені сучасним подіям та посилання на онлайн-ресурси, які використовую, розміщені на платформі blogger. Мій блог «Доступна історія»: https://serhijtemofijko.blogspot.com/

https://www.youtube.com/watch?v=gSD_Nnrq-CY&t=9s

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux