• A-
    A+

Назаренко Тетяна Геннадіївна

Назаренко Тетяна Геннадіївна, завідувач відділу навчання географії та економіки Інституту педагогіки Національної академії наук України, доктор педагогічних наук, професор, доктор філософії за Болонською системою (PhD). 


Після закінчення Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова у 1993 році працювала вчителем географії, біології та основ економіки в школах міста Києва. Має понад 20 років педагогічного стажу.


Із січня 1998 року розпочала наукову діяльність у лабораторії географічної освіти Інституту педагогіки НАПН України, досліджувала проблеми методики навчання географії в загальноосвітніх закладах України. Після закінчення аспірантури у 2004 році захистила кандидатську дисертацію з теми «Формування соціально-економічних понять у старшокласників на уроках географії», а згодом достроково захистила докторську дисертацію з теми «Теоретико-методичні засади навчання географії в профільній школі».


У 2004-2008 роках завідувала лабораторією географічної і економічної освіти Інституту педагогіки НАПН України. Була організатором всеукраїнських науково-практичних конференцій «Шкільна географічна освіта» (2005, 2006, 2007), за матеріалами яких було видано три збірника наукових праць «Шкільна географічна освіта: проблеми і перспективи» за її редакцією.


З 2009 і по теперішній час – вчений секретар спеціалізованої вченої ради в Інституті педагогіки НАПН України із захисту докторських (кандидатських) дисертацій зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (географія, хімія, біологія).


Назаренко Т. Г. має наукову школу, під її керівництвом захищені кандидатські дисертації. Є членом науково-методичної комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, входить до складу редколегій фахових журналів та збірників наукових праць. Автор понад 200 наукових праць, серед яких навчальні програми, підручники, навчально-методичні посібники, практикуми, методичні рекомендації, тренувальні тести і завдання для ДПА та ЗНО (усі мають відповідні грифи Міністерства освіти і науки України), наукові статті та тези. 


Тетяна Геннадіївна – дійсний член Українського географічного товариства. У різні роки була членом жури та автором завдань всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів з географії, а також конкурсу «Учитель року» в номінації «Географія». Була тренером Україно-Американської програми навчання керівників та тестологів за підтримки департаменту освіти, науки і культури посольства США в Україні (2005-2006), мала наукове стажування в США, Росії та Білорусі. Працювала в Ягеллонському університеті (м. Краків, Польща) Упродовж 2009-2011 років брала участь в Українсько-Польської програмі «Навчання лідерів освітніх ініціатив» у галузі європейської інтеграції через освіту за підтримки Польського посольства і Варшавського осередку підвищення кваліфікації вчителів (м. Сулуювек, м. Варшава).


Від конкурсу «Учитель року – 2019» очікує сучасних педагогічний ідей, підвищення престижу професії вчителя, зростання значення предмета «Географія», ефективного обміну досвідом.


Назаренко Тетяна Геннадіївна має нагороди та подяки від Управління освіти міста Києва, Національної академії педагогічних наук України, Інституту педагогіки НАПН України, Міністерства освіти і науки України, нагороджена медаллю Національної академії наук України «Ушинський К. Д.».


Її життєве кредо найкраще відображають слова видатного німецького педагога-демократа Адольфа Дістерверга: «Не в кількості знань полягає освіта, а в повному розумінні та вмінні застосовувати в житті все те, що знаєш».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux