Палькевич Олена Сергіївна
Палькевич Олена Сергіївна, викладач Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
У 1995 році закінчила з відзнакою Дніпропетровський державний університет, кваліфікація «Філолог, викладач французької мови та літератури».
Серед її наукових інтересів – методика викладання французької мови: діяльнісний підхід до навчання, формування міжкультурної компетенції, оцінювання вмінь з іноземної мови, театральні практики на уроці французької мови. Окреме місце у наукових дослідженнях посідають питання історії французької мови: унормування французької мови в 17 сторіччі (пуризм, bon usage), мовна політика Франції, соціолінгвістичний підхід до аналізу мовних явищ, мовна варіативність і варіантність, хронологія розвитку французької мови з точки зору зміни статусу мовних норм.
Життєві кредо: «Слідом за Сенекою, docendo discimus – навчаючи навчаюсь» та
«Завжди в динаміці».
Олена Сергіївна є постійним членом журі другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (2013, 2019), Національної шкільної олімпіади з французької мови (2012-2014), Національної університетської олімпіади з французької мови (2012-2013, 2017-2018), обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови (2002-2019), Першого українського фестивалю франкомовних шкільних театрів «Вертеп» (2018).
Упродовж 2008-2017 років є учасником франкомовних фестивалів в Україні й за кордоном у якості керівника і режисера франкомовної трупи «Феєрія» Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Очікування від цьогорічного конкурсу «Учитель року» – побачити вчителів-ентузіастів, які не зупиняються на досягнутому, а знаходяться в процесі постійного самовдосконалення, іноді навіть всупереч …
Палькевич О. С. відзначена грамотами Міністерства освіти і науки України, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, дипломами за перемогу у театральних фестивалях. У 2018 році отримала нагороду від французької республіки «Кавалер Академічних пальм».
Її захоплення: французька мова і культура, іспанська мова, театр, кіно, подорожі, кухні народів світу, природа, живопис, музика.