• A-
    A+

Зимомря Іван Миколайович, голова журі

Зимомря Іван Миколайович, завідувач кафедри теорії та практики перекладу Ужгородського національного університету, доктор філологічних наук.

Здобув вищу освіту за спеціальністю «Німецька мова та світова література» в Ужгородському національному університеті (диплом з відзнакою; кваліфікація магістра лінгвістики, викладача, 2001); закінчив аспірантуру в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В. Винниченка, де захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук (тема «Проза Емми Андієвської: психологічний дискурс» (2004); докторантуру в Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка та захистив на засіданні спеціалізованої ради у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук на тему «Австрійська мала проза ХХ століття: генологічна парадигма і проблеми рецепції» (2011).

Упродовж навчання в докторантурі був стипендіатом фундацій імені Юзефа Мяновського, Яґеллонського університету в Кракові (Польща), а також Берлінського вільного університету (Німеччина).

Співпрацює з Поморською академією в Слупську (Польща), Варшавським університетом (Польща).

У колі наукових інтересів – проблеми теорії літератури, порівняльного літературознавства, рецепції малої прози в літературах споріднених і неспоріднених народів.

Життєве кредо відображено в поетичній строфі визначного українського поета Зореслава (1909 – 2003):

«Не кажи, що не варто боротись в житті,

Що стіну головою пробити не вдасться.

Не кажи, у зневіру не падай, затям:

Життя – це боротьба і щастя».

Іван Зимомря – автор понад 100 наукових і науково-методичних праць з проблематики літератур зарубіжних країн, порівняльного літературознавства, перекладознавства, культурознавства, а також багатьох підручників та посібників. Серед них – монографії «Романи Емми Андієвської: психологічний дискурс», «Австрійська література: моделі рецепції тексту», «Мала проза Томаса Бернгарда: контекст рецепції та генології», «Австрійська мала проза ХХ століття: художня світобудова», підручники та посібники «Німецько-український розмовний практикум», «Фразеологія: знакові величини», «Німецько-польський розмовний практикум», «Інтерпретація тексту мовою мети».

У 2016 – 2017 рр. – голова ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови.

З 2015 року – член Атестаційної колегії МОН з філологічних наук та соціальних комунікацій.

Член редакційної колегії фахового видання «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Серія: Літературознавство».

Член Національної спілки журналістів України (2011). Член Національної спілки письменників України (2013).

Лауреат стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених (2011–2013; 2014–2015). Лауреат міжнародних літературних премій ім. Остапа Грицая в галузі перекладу (2009) та ім. Вільгельма Маґера (Німеччина, 2011).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux