• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

Гринишина Лариса Миколаївна

Номінація
Музичне мистецтво
Місце роботи
Старокостянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області
Посада
Вчитель музичного мистецтва
Освіта
Рівненський державний гуманітарний університет, 2001 рік
Самоосвіта
Курси підвищення кваліфікації на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, 2015 рік
Педагогічний стаж
23 роки
Кваліфікаційна категорія
Спеціаліст вищої категорії
Звання
Учитель-методист
Педагогічне кредо
Музичне виховання – це не лише виховання музиканта, а перш за все виховання людини


Технології, методи та форми, що використовуються у навчально-виховному процесі

Концепція музичного виховання Д. Кабалевського, музично-педагогічна концепція Б. Асафьєва, методика викладання музики О. Ростовського, «Практичний курс навчання співу» М. Леонтовича, концепція поліцентричної художньої інтеграції Л. Масол.

Автопортрет «Я – педагог і особистість»

Світ не стоїть на місці. І в авангарді цього руху завжди буде освіта та наука. Змінюються технології, удосконалюються прийоми та методи, але мистецтво визначатиме духовний світ людини. І це робить мою професію актуальною завжди. Так, я вчитель музики, учитель радості, учитель прекрасного.

Що може бути прекраснішим, ніж розвивати особистість, гармонізувати її відносини з природою, людьми, мистецтвом, самим собою?! На кожному уроці ставлю за мету формування цілісного сприймання музики як мистецтва, розвиток особистого потенціалу учня.

Народ-поет, народ-музикант – так називали українців у всьому світі. Розкрити дітям у народних піснях подих століть, глибокі людяні почуття. Яка ніжність у поєднанні з силою і мужністю звучить у фольклорних піснях! На народній творчості зростають геніальні митці і просто люди.

На чиї творчі доробки спираюсь у своїй роботі? Моя відповідь – Б. Асафьєва, Д. Кабалевського, О. Ростовського, М. Леонтовича, Л. Масол. Але активність молодого покоління та особливості їхнього світосприймання вимагають нових форм та методів. Улюбленими прийомами та методами роботи є «гронування» під час інтерпретації музичних творів, «театралізація» пісні, «імпровізація» ритму, мелодії, рухів, форми під час слухання, а також «зіпсований телефон», «логічний ланцюжок», робота у групах, музичні ігри, квест-ігри, інформаційні акції, «музичні планери», концертні хвилинки чи проекти тощо. Коли бачу радість в очах, цікавинку з приводу відкриття нового, захоплення творами мистецтва – ось для мене результат моєї творчості.

На своїх уроках я не можу виховати «блискучого» виконавця (це завдання музичних шкіл), а от вдумливого та грамотного слухача – так.

У 2016 році учні нашої школи розпочали Інтернет-проект «Музичні бджоли восьмої школи» у групі соціальної мережі «Фейсбук», де продовжили вивчати музичне мистецтво через пошукову індивідуальну роботу.

Скільки праці, душі вкладено в організацію вокально-хорового гуртка. Наш колектив «Чисті джерела» та його солісти є щорічними переможцями обласного етапу огляду художньої самодіяльності, конкурсу патріотичної пісні.

Ростуть мої вихованці – зростаю і я: створюю обробки народних пісень, власні твори для дитячого колективу. Мої збірки стали переможцями обласної педагогічної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» у 2009, 2011, 2012, 2016 роках.

Сьогодні так важливо повертати людські душі в русло прекрасного. Як сказав Рудольф Шенкер: «Музика пробуджує мрію у людей усього світу, і насамперед у ті часи, коли для мрії в житті місця взагалі не залишається».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux