• A-
    A+

Сігеті Мар’яна Юріївна

Номінація
Біологія
Місцероботи
Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради
Посада
Вчитель біології
Освіта
Ужгородський національний університет, 2002 рік
Самоосвіта
Курси підвищення кваліфікації при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти, 2016 рік
Педагогічний стаж
9 років
Кваліфікаційнакатегорія
Спеціаліст першої категорії
Звання
-
Педагогічне кредо
«Не так важливо вчити дітей, як потрібно створити ситуацію, у якій дитина просто не може не вчитися і робить це із задоволенням» (К. Роджерс)


Технології, методи та форми, що використовуються у навчально-виховному процесі

У навчально-виховному процесі перевагу надаю активним та інтерактивним методам навчання. Використовую інформаційно-рецептивні методи: словесні, наочні, практичні; репродуктивні, проблемно-пошукові, дослідницькі.

Прийоми мисленнєвого характеру: аналіз, синтез, порівняння, абстрагування; подразнення зорових аналізаторів - ілюстрації.

Використовую інноваційно-інформаційні технології із застосуванням мультимедійного комплексу.

Застосовую індивідуальну, групову, парну, фронтально-колективну форми навчання

Автопортрет «Я – педагог і особистість»

Учитись важко, а учить ще важче,

Але не мусиш зупинятись ти.

Як учням віддаси усе найкраще,

То сам сягнеш нової висоти.

П. Сингаївський.

Професія учителя ще змалечку здавалася мені цікавою, захоплюючою, необхідною, найкращою. Моя мрія здійснилася, і я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Я – учитель, а моя робота – це покликання, яке робить мене творчою та щасливою, корисною та окриленою, з усвідомленням бути необхідною іншим. Як складно, цікаво, захоплююче, відповідально прокладати шлях в життя новому поколінню. Адже, яким стане майбутній учитель, лікар, вчений, можливо, урядовець залежить саме від мене, від моїх особистих якостей, оскільки закладаю фундамент наукових знань про життя, про світ, допомагаю обрати правильну життєву стежку.

За що учні цінують та поважають мене? Чи можна назвати мене справжнім педагогом? Григорій Сковорода писав: «Лише той учитель, хто живе так, як навчає». Я погоджуюся з цими словами просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Насамперед прагну бути щирою, відкритою, товаришем і порадником для своїх учнів. Допомагаю вихованцям адаптуватися в новій школі. Як на мене, сьогодні, коли дефіцит уваги дорослого є актуальною проблемою, почути, вислухати, підтримати дитину чи не найважливіше завдання професії. Робота у школі вимагає повної самовіддачі. Окрім того, що вчитель повинен бути знавцем свого предмету, він зобов’язаний виступати тонким психологом, повинен уміти розпізнати і вчасно виявити найкращі якості учня. Під час роботи на уроці і позаурочний час учні постійно повинні відчувати своє «Я». «Я – особистість у минулому, я – особистість у сьогоденні, я – особистість у майбутньому». Якщо ми хочемо долучити особистість до освітнього процесу, вона повинна бачити в цьому певну значимість. Робота вчителя без мотивації і особистісних підстав учнів рівнозначна роботі в порожньому класі. Я вважаю, що будь-яка діяльність, зокрема освітня, – це рух певним шляхом. І головне на цьому шляху, як казав Василь Сухомлинський: «Полюби дитину, як самого себе». Намагаюся полюбити дієво, тобто сформувати впевненість у собі, подбати про розвиток, навчити творити, удосконалити свого вихованця.

Є учителі, які мають любов до своєї справи, тоді вони – добрі педагоги. Є учителі, які мають любов тільки до учня, – вони уподібнюються батькам. І тільки досконалий учитель поєднує в собі любов до справи і до учнів. Саме образ такого педагога – взірець для мене. Я завжди радію успіхам своїх учнів. І горда з того, що мої вихованці активні, допитливі, проявляють пізнавальний інтерес до всього, що їх оточує. Хочу вірити, що вони гідно пройдуть своєю життєвою стежиною. Адже кінцевим етапом шкільної освіти є, насамперед, виховання хорошої Людини

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux