• A-
    A+

Успішна кар’єра випускників, призові місця на міжнародних конкурсах та навчання дорослих – кейс київського Вищого професійного училища №33

 

Випускники Вищого професійного училища №33 м. Києва мають попит столичних роботодавців: 98,6% учнів запрошують на роботу після завершення навчання. Для того, щоб цей показник зберігався на високому рівні, профтех збільшує кількість бізнес-партнерів, ліцензує нові професії та відправляє учнів практикуватися на найкращих підприємствах. Крім того, профтех одним із перших в Україні пілотував дуальне навчання: 70% часу приділяють практиці на виробництві, 30% – теорії в закладі. Цьогоріч там 76 учнів здобувають освіту за дуальною формою.

«Ми впроваджуємо дуальну освіту з 2017 року. Звичайно, спочатку було важко залучати бізнес, налагоджувати партнерські відносини. Проте ми завжди пояснювали роботодавцям переваги співпраці з профтехом. Наприклад, це можливість виховати майбутніх співробітників з урахуванням потреб і особливостей підприємства. Але такий запит є не тільки від тих, хто готує з нами учнів за дуальною формою. Нам вдалося розвинути співпрацю з багатьма роботодавцями столиці, оскільки більшість із них постійно потребують працівників. Під час проходження практики наші учні отримують зарплату в розмірі близько 4 тисяч гривень. Якщо все пройшло успішно, то згодом їх запрошують на роботу», – розповів директор Вищого професійного училища №33 м. Києва Микола Моторний.

За дуальною формою в закладі навчаються діти з повною середньою освітою, тобто ті, хто вступив після 11-го класу. Таке навчання відбувається за професією «Кухар» та «Кухар. Кондитер» і триває 1,5 року.

Серед партнерів київського училища є ресторани та кафе, зокрема «Сушия», «Песто», «Містер Кет», «Іл Моліно». Із закладом співпрацюють також великі підприємства, як-от готельно-ресторанний комплекс «Сієста», кондитерська «Профітролія», ТОВ «Київський БКК».

У 2021 році в закладі навчається 641 учень. Для їх належної підготовки тут регулярно оновлюють інфраструктуру. Нині облаштовано 19 навчальних кабінетів та 5 навчально-виробничих майстерень.

Якість підготовки учнів підтверджується не тільки працевлаштуванням випускників, але й призовими місцями на всеукраїнських та міжнародних конкурсах професійної майстерності. Зокрема, на Міжнародному конкурсі кулінарного мистецтва BestCookFest училище здобуло одну золоту медаль, 3 срібних та 2 бронзових. Профтех є також постійним учасником різноманітних виставок та чемпіонатів. Зокрема, на ХХІІ чемпіонаті України з перукарського мистецтва посів II призове місце і брав участь у чемпіонаті кулінарного мистецтва та сервісу BATTLE CHEFS 5.0. До того ж декілька років тому на базі училища проходив фінал Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills за кулінарною компетенцією.

Окрім підготовки молоді, профтех навчає дорослих, які вже мають освіту, але хочуть змінити фах, здобути нові навички або підвищити кваліфікацію. Йдеться про навчання за 4-ма напрямами: кухар, кондитер, перукар, манікюрник.  Для дорослих освітній процес відбувається у двох форматах: курсова підготовка групами або ж неформальне навчання (з професії «Кухар»). Останнє передбачає, що працівник може здобути нову навичку на підприємстві та прийти до закладу, щоб отримати офіційний документ і підтвердити здобуту компетенцію. Тобто йому не потрібно навчатися цієї навички ще раз. Таке навчання економить час робітників та допомагає швидше стати конкурентоспроможними й мобільними. Завдяки новації закладу вдалося збільшити кількість слухачів за рік майже у 8 разів. Підтвердженням цього є те, що у 2020 році училище навчало лише 22 дорослих, а у 2021 році – вже 183.

«Нині в Україні лише 3 заклади профосвіти підтверджують результати неформального навчання. Це Одеський та Рівненський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, а також наше училище. Роботи за цим напрямом вистачає, бо часто дорослі здобувають навички через самоосвіту або на робочому місці. Але далі, при працевлаштуванні, потребують офіційного документа, тому тут є дуже доречною можливість тільки підтвердити кваліфікацію. Також є попит на курсову підготовку, адже ми, на відміну від різних приватних курсів, пропонуємо навчання від професійних викладачів за помірну вартість», – пояснив директор Микола Моторний.  

Вступити до Київського вищого професійного училища №33 можна буде вже у травні. Тут кожному допоможуть отримати професію мрії та успішно працевлаштуватись. Ознайомитись з умовами вступу 2021 можна на сайті закладу або за телефоном 099 788 95 05.

Довідково. 

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні. 

У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма EU4Skills працює на національному рівні та в 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux