• A-
    A+

Понад 2 млн гривень інвестицій від партнерів за рік — кейс Здолбунівського училища

У 2019 році Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту залучило більш як 2 млн гривень на обладнання майстерень, новий STEM-центр і курси для педагогів. Упродовж року заклад також почав співпрацювати з 5 підприємствами, які готові приймати учнів на оплачувану виробничу практику та пропонувати їм навчання за дуальною формою.

“Ми слідкуємо, щоб майстерні та гуртожиток були у гарному стані і учням було комфортно. Адже для батьків важливо, в яких умовах навчаються і живуть їхні діти, та й молодь хоче бачити сучасний простір довкола. Тож ми використовуємо всі можливості: подаємося на конкурси та гранти, розширюємо пул партнерів, готових інвестувати у профосвіту і отримувати якісно підготовлених робітників”, — зазначив директор Здолбунівського училища залізничного транспорту Руслан Шевчук.

Як і інші профтехи, Здолбунівське училище отримує базове фінансування на утримання, однак попри це використовує усі можливості для збільшення фондів. Для розвитку заклад залучає ресурси не тільки бізнесу, а й місцевої влади. Торік регіон вклав 1,5 млн гривень на створення STEM-центру — він допомагає учням якісніше опановувати теоретичні знання, працювати з технікою та брати участь в ІТ-турнірах. Наприклад, партнер училища Укрзалізниця створила для учнів-залізничників віртуальні кабіни поїздів різних типів. Одягаючи спеціальні окуляри, які є у  STEM-центрі, учні можуть роздивитися вагони та їхнє облаштування.

Використовуючи обладнання STEM-центру, заклад навчився заробляти надаючи послуги. Зараз вони виконують фрезерування фанери на верстаті з ЧПУ — він дозволяє з високою точністю різати та обробляти матеріали. Працювати з обладнанням вміють учні, які вчаться на столярів і теслярів.

Інший партнер закладу — компанія “Polimin” — торік інвестував у створення навчально-практичного центру для монтажників систем утеплення. Вони надали продукцію та матеріали — макети та стенди. Зараз у центрі є різні типи та види поверхонь, інсталяції, витратні матеріали — будівельні суміші “Polimin”.

“Таке партнерство, насправді, є взаємовигідним. Безумовно, підприємство спочатку інвестує багато часу та ресурсів у профтех, але далі його випускники готові до роботи у компанії. Вони розуміються на технологіях використання цих сумішей, вміють із ними правильно працювати, знаються на їхніх особливостях. Після навчання на такій якісній базі мої учні не мають проблем із працевлаштуванням і заробляють від 10 тис гривень одразу після випуску”, — пояснив Руслан Шевчук.

У 2020 році заклад подався на конкурс зі створення навчально-практичних центрів, який проводить МОН. За результатами відбору, Здолбунівське училище отримає 700 тис гривень на створення центру для будівельників.

Зараз у Здолбунівському училищі навчається 435 учнів. Вступити на навчання вже цього року можуть школярі після 9-го та 11-го класів. Для дорослих у закладі проводять перепідготовку чи підвищення кваліфікації — це курси з локомотивного, вагонного та пасажирського господарства. Після іспитів випускники отримують офіційне свідоцтво про навчання.

Звернутися до приймальної комісії можна за номером (098) 523-74-94; (03652) 2-25-41 або написавши лист на пошту [email protected] 

Сайт Здолбунівського училища залізничного транспорту http://zplzt.com/ 

Довідково:

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

В межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма EU4Skills працює на національному рівні та у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux