З часом Україна потребуватиме більше економістів, що працюватимуть у сфері освіти, – Лілія Гриневич






































Зараз Міністерство освіти і науки працює над новою формулою фінансування вищої освіти, що вимагає залучення висококваліфікованих спеціалістів, які розуміють як фінансові та економічні механізми, так і роботу системи освіти. З часом таких спеціалістів Україна потребуватиме більше. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з викладачами та студентами ХНЕУ ім. Кузнеця сьогодні, 25 вересня 2018 року, у м. Харків.
«Погляньте, що сьогодні відбувається. Вища освіта перебуває в процесі реформ. Перший прийнятий у сфері освіти закон після Революції гідності – це був Закон «Про вищу освіту». Зараз ми вже працюємо над змінами до цього закону – настільки динамічно все змінюється. Зараз усі університети хочуть більше фінансової автономії, але це неможливо у статусі бюджетної установи. Тому неуникненно відбуватиметься зміна, і університети переходитимуть в інші статуси. Це означає, що в них з‘явиться більше фінансових не тільки повноважень, а й обов‘язків. А для їх виконання потрібні будуть люди, це нові можливості для вас – економістів. І це ми зараз говоримо тільки про питання щодо вищої освіти. Але щоб бути успішним у цій сфері знань тільки з економіки недостатньо», – повідомила Міністр.
Вона наголосила, що сьогодні загалом відкривається багато можливостей для створення нових профільних магістратур, і виші мають скористатися ними для зацікавлення студентів.
«Я постійно повторюю, що просте життя закінчилося. Сьогодні потрібно постійно шукати нове, щоб розвиватися, утримати студента, зробити університет привабливим для співпраці з роботодавцями і для розвитку науки», – додав Володимир Пономаренко, ректор ХНЕУ ім. Кузнеця.
Міністр також у межах дискусії запросила університет та закликала інші заклади вищої освіти активніше надавати зворотній зв‘язок Міністерству.
«Для нас важливим є ваш погляд на новації та документи, що продукуємо ми. Коли є конструктивна критика, легше уникнути помилок і дійти консенсусу», – зазначила Міністр.