Всеукраїнський конкурс «Сталий розвиток – наш вибір»

В Інституті перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір», у якому взяли участь педагоги з різних регіонів країни.
Конкурс проходив у межах заходів Міжнародного проекту ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо у національну політику України». Захід проводився за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Програми розвитку ООН в України та ГО «Всеукраїнська екологічна ліга».
Метою конкурсу було створення професійної платформи для пошуку нових орієнтирів сталого розвитку у формальній та неформальній освіті України, обміну досвідом, створення Всеукраїнського банку варіативних навчальних програм для навчальних закладів усіх ланок освіти.
На розгляд експертних рад у чотирьох номінацій оргкомітетом конкурсу було рекомендовано 369 конкурсних робіт з 24 регіонів України. Лідером за кількістю робіт стала Дніпропетровська область, адже від навчальних закладів Дніпропетровщини надійшло 73 роботи, що склало 19,8% від загальної кількості конкурсних робіт.
Лауреатів конкурсу привітала Наталія Шульга, проректор із стратегічного розвитку Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, яка у своїй доповіді підкреслила провідну роль університету в підготовці педагогічних кадрів для країни.
Директор Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації, професор Володимир Ісаєнко окреслив основні завдання та напрями роботи педагогічної спільноти України щодо впровадження ідей сталого розвитку в навчально-виховний процес в умовах децентралізації та євроінтеграційних процесів усіх ланок освіти.
До складу експертних рад конкурсу увійшли представники ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, обласних інститутів післядипломної освіти Львівської, Хмельницької та Закарпатської областей. Велику підтримку роботі експертної ради та оргкомітету надала експерт проекту ПРООН/ГЕФ, голова громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Тетяна Тимочко.
За спільним рішенням оргкомітету та експертних рад було запрошено 39 лауреатів, конкурсні роботи яких отримали найвищі оцінки.
Усі лауреати презентували свої конкурсні роботи у форматі «відкритої доповіді», що надало можливість їм ознайомитися з роботами інших учасників та забезп??чити прозорість заходу.
За підсумками змагання були визначено 12 переможців конкурсу за чотирма номінаціями.
Номінація 1:
Плющик Юлія, Комунальна установа «Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка» Сумської міської ради Сумської області.
Номінація 2:
Творчий колектив педагогів під науковим керівництвом Куроченко Ірини, Екологічний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді Рівненської міської ради Рівненської області;
Гукал Наталія, Дошкільний навчальний заклад №17 Вінницької міської ради Вінницької області;
Копилець Євгеній, Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області;
Зубкова Тетяна, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Криворізької міської ради Дніпропетровської області;
Шелгунова Наталя та Кареба Олена, комунальний заклад «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради» Донецької області.
Номінація 3:
Шмирєга Олена, комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа №115» Дніпропетровської міської ради Дніпропетровської області;
Ширшонкова Оксана, комунальний заклад Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської області;
Лісна Ірина, Полтавський професійний ліцей Полтавської міської ради Полтавської області;
творчий колектив педагогів під науковим керівництвом Мангушлу Оксани, дошкільний навчальний заклад загального розвитку №29 «Джерельце» відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області.
Номінація 4:
творчий колектив педагогів під науковим керівництвом Гавриш Наталії, комунальний ДНЗ (ясла-садок №67 «Сонячний» закритого типу Краматорської міської ради Донецької області;
творчий колектив педагогів під науковим керівництвом Волик Альони, Криворізька ЗОШ І-ІІІ ступенів №32 Криворізької міської ради Дніпропетровської області.
Переможці конкурсу отримали дипломи та сертифікати. Вітаючи переможців конкурсу, керівник сектору енергетики та охорони навколишнього середовища Програми розвитку ООН в Україні Сергій Волков повідомив, що за результатами конкурсу будуть підготовлені електронні версії навчально-методичної збірки кращих робіт, а найкращі розробки навчально-методичних комплектів навчальних програм будуть подаватися на розгляд фахових комісій Навчально-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України з метою отримання грифу.
За інформацією Інституту модернізації змісту освіти