Відійшов у вічність Курило Володимир Михайлович — вчений, педагог, державний і громадський діяч, доктор історичних наук, професор, почесний академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник вищої школи УРСР

1 серпня 2024 року на 104 році життя відійшов у вічність Курило Володимир Михайлович — вчений, педагог, державний і громадський діяч, доктор історичних наук, професор, почесний академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник вищої школи УРСР.
Володимир Михайлович народився 27 липня 1921 року у м. Лебедин Сумської області. Після закінчення у 1939 році Лебединського педагогічного училища працював вчителем початкових класів, згодом на комсомольській роботі, а з вересня 1941 року був призваний в армію. служив у 5-й саперній армії, отримав медаль «За оборону Сталінграда». У квітні 1944 року був відкликаний з армії на комсомольську і партійну роботу у Чернівецьку область. З 1969 по 1975 рік обіймав посаду проректора Чернівецького університету, у 1975-1989 роках був заступником Міністра освіти УРСР, а з 1989 по 2008 рік — професором Київського національного лінгвістичного університету.
Упродовж всього свого життя Володимир Михайлович, обіймаючи різні посади, постійно підвищував свій освітній та науковий рівень. Так, у 1954 році у Львівському педагогічному інституті здобув фах історика, у 1963 році став кандидатом, а у 1981 році — доктором історичних наук. Є автором понад 160 наукових праць, серед яких 20 монографій і навчальних посібників у галузі історичних наук та з питань розвитку освіти в Україні, під його керівництвом захищено більше 20 кандидатів і докторів наук.
Усі, хто у 80-90 роках минулого століття був пов'язаний з освітою, добре пам’ятають про ініціативи Володимира Михайловича щодо поліпшення управління педагогічними навчальними закладами, підвищення наукового рівня викладацького складу педінститутів та якості підготовки вчителів середньої школи та вихователів дошкільних закладів.
Саме завдяки наполегливій, невтомній і самовідданій праці він здобув глибоку повагу і заслужений авторитет серед наукової та освітянської громадськості України. Його самовіддану працю з розвитку освіти та науки відзначено присвоєнням високого звання «Заслужений працівник вищої школи УРСР», нагородженням орденами «Дружби народів», «Знак пошани» та багатьма медалями й відомчими відзнаками.
Володимир Михайлович вирізнявся людяністю і толерантністю, вимогливістю і доброзичливістю. Для всіх, хто з ним працював, він був хорошим вчителем і надійним старшим товаришем.
Висловлюємо щирі співчуття доньці та близьким покійного.
Світла пам'ять про Володимира Михайловича Курила назавжди збережеться в наших серцях і в серцях освітян України.
Колектив Міністерства освіти і науки України і колишні колеги Володимира Михайловича із підпорядкованих йому управлінь Міністерства освіти УРСР – Ярослав Болюбаш, Микола Братченко, Людмила Вовк, Ольга Глушаниця, Григорій Гребницький, Галина Кацанда, Яків Корнієнко, Олександр Ляшенко, Василь Майборода, Костянтин Малій, Володимир Манілов, Олександр Медведєв, Тамара Полонська, Іван Пославський, Катерина Потапенко.