В галереї КОГПА ім. Тараса Шевченка відбулась виставка ікон з ІV Міжнародного пленеру іконопису

В галереї довоєнної фотографії Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка пройшла виставка ікон, написаних під час ІV Міжнародного пленеру іконопису на Волині.
Ініціаторами мистецької імпрези виступили Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку, Волинська організація Національної спілки художників України, Державний історико-культурний заповідник міста Дубно (Рівненщина) і КОГПА ім. Тараса Шевченка. На відкритті виставки виступили Консул Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савицькі, голова правління Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук, директор Державного історико-культурного заповідника міста Дубно Леонід Кічатий.
Відвідувачі мистецького вернісажу мали змогу оглянути більше чотирьох десятків робіт 19 українських і 10 польських іконописців. Особливу увагу відвідувачів привернули іконописні полотна завідувача кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв професора Романа Василика ”Богородиця Почаївська“ і ”Богородиця Ченстоховська“, польської художниці Йоанни Забагло ”Неопалима Купина“, чернівчанки Оксани Драчківської ”Богородиця з Дитям“ і ”Замилування“, киянина Артема Копайгоренка ”Богородиця“, іконописця з Польщі Анни Макаць ”Свята Анна“, студенток Львівської національної академії мистецтв Ольги Мороз ”Богородиця з Дитям на троні“ і ”Благовіщення“ та Ольги Поломаної ”Богородиця – Втілення“, лучан Віктора Швеця ”Несподівана Радість“ і Сергія Радкевича ”Спас Нерукотворний“, доктора кафедри україністики Варшавського університету Катажини Якубовської ”Богородиця з Дитятком“.
Також відзначилися самобутністю іконописні образи варшавського художника Томаша Авдзейчика ”Святі Небесного Двору“ і ”Причащання святих“, львів’ян Арсена Берези ”Різдво Христове“ й ”Оплакування Христа“ та Іванки Демчук ”Благовіщення“ і ”Оплакування“, лучанки Софії Дорошенко ”Праматір Єва“ і ”Замилування“, тернополянки Марії Іванюти ”Праматір Єва“ і ”Страждальна Мати“, власника майстерні іконопису польського міста Ополє Губерта Кампа ”Багато ликів – одне серце“ і митця з Кракова Алєксандра Маєрскі ”Ісус Милосердний“.
Мета пленерів і циклів виставок – налагодження співпраці неурядових організацій та установ України і Польщі, здійснення творчого та духовного діалогу між художниками, котрі сповідують як східне, так і західне християнство.
За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації