• A-
    A+

Україна-Польща: програма двох дипломів для студентів ДНУ

Опубліковано 10 вересня 2015 року о 16:34
Україна-Польща: програма двох дипломів для студентів ДНУ
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідала делегація Вищої школи менеджменту охорони праці в Катовіцах (Республіка Польща) на чолі з президентом ВШМОП Малгожатою Сікорською. За результатами візиту між ДНУ ім. О.Гончара та польським навчальним закладом була підписана рамкова угода про міжнародне співробітництво.

Проректор ДНУ Олександр Кочубей підкреслив, що співробітництвоз польськими освітянськими та науковими установами для Дніпропетровського національного університету має велике значення. «Активна співпраця з нашими польськими колегами розпочалася ще в 1994 році. За цей час було реалізовано 12 угод про міжнародне співробітництво ДНУ з відомими університетами Польщі. Студенти та співробітники ДНУ постійно ??авчаються, стажуються, виконують спільні наукові роботи, а також беруть участь у художніх пленерах та міжнародних змаганнях у різних навчальних і науково-дослідницьких закладах Польщі. Крім того, з 2009 року в Дніпропетровському національному університеті на базі історичного факультету та факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ успішно діє Українсько-польський науково-культурний центр. І сьогодні ми продовжуємо поглиблювати зв’язки між нашими країнами, тож з радістю скористаємося нагодою отримати ще одного партнера з Польщі», – привітав іноземних гостей проректор ДНУ.

Своєю чергою, учасники польської делегації розповіли про Вищу школу менеджменту охорони праці в Катовіцах, яка вже 14 років успішно функціонує на освітньому ринку Польщі та пропонує освіту за п’ятьма сучасними напрямами навчання:інженерний напрям (охорона здоров'я і безпеки, охорона праці та безпека виробничих процесів, управління навколишнім середовищем i відходами тощо); менеджмент (управління людськими ресурсами, консультування та психологія в бізнесі); внутрішня безпека (кримінологія, охорона громадського порядку, управління пожежною безпекою); культурознавство (комунікації зі ЗМІ, зв’язки із громадськістю, аудіовізуальна продукція) та англійська філологія. «За роки свого існування наш університет встановив близько 20 міжнародних угод з українськими вищими навчальними закладами, в тому числі й кількома дніпропетровськими університетами. Зокрема, українські студенти у Вищій школі менеджменту охорони праці навчаються за програмою двох дипломів. Так, у позаминулому році нашими випускниками, які отримали і польський, і український дипломи, стали 23 студента-українця, в минулому році – 9», – наголосила президент ВШМОП Малгожата Сікорська.

Члени польської делегації озвучили й інші освітні пропозиції для українців. Так, вони запросили студентів і викладачів з України взяти участь у науковій конференції, що відбудеться у стінах ВШМПО навесні 2016 року чи долучитися до безкоштовних публікацій у науковому журналі їхнього навчального закладу або ж стати слухачами Вільної школи з вивчення польської мови при ВШМПО.

Серед можливих варіантів встановлення освітньої та наукової співпраці польські партнери також виділили спільну участь українських і польських викладачів та студентів у програмі академічної мобільності «Erasmus +» та проведення спільних наукових досліджень у рамках програми «Горизонт-2020». Зокрема, у коло спільних інтересів потрапило співробітництво в таких сферах, як: юридичний захист охорони праці, організація хімічної безпеки на виробництві, охорона навколишнього середовища та інші. За цими напрямами сторони розглядають навіть спільну розробку та подальшу акредитацію нових спеціальностей підготовки фахівців.

За інформацією ДНУ ім. Олеся Гончара

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux