Україна і Естонія розширюють горизонти співпраці в освітній сфері
МОН продовжує посилювати міжнародні партнерства — міністерка освіти і науки Естонії Крістіна Каллас зустрілася з міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим, щоб обговорити наступні кроки співпраці для підтримки освітніх реформ в Україні.
«Естонія активно сприяє розвитку нашої системи освіти і допомагає нам впроваджувати всі ті якісні зміни, які закладено в концепцію Нової української школи. Ми дуже дякуємо нашим партнерам за багаторічну підтримку і маємо надію, що наше партнерство триватиме у майбутньому», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України
«Естонія визнана у світі як лідер у сфері освіти, і наш обов'язок — ділитися знаннями і досвідом, щоб допомогти Україні здійснити подібні реформи. Ми успішно модернізували власну систему освіти, тож тепер настав час допомогти Україні пройти цей шлях — від дошкільного виховання до вищої освіти. Наша мета — забезпечити українській молоді найкращу освіту, яка сприятиме відновленню країни та формуванню майбутнього, де освіта цінуватиметься, а нація буде конкурентоспроможною на світовому рівні», — сказала Крістіна Каллас, міністерка освіти і науки Естонії. Під час зустрічі вона також відзначила значний прогрес у реформі НУШ та вищої освіти, попри всі виклики, що створює ворог.
Естонія — один із лідерів у допомозі України за рівнем ВПП: 1,4% з якого скеровує на нашу перемогу. Цей показник вищий, ніж у більшості країн.
Всебічну підтримку Естонія надає й у сфері реформування системи освіти на всіх рівнях:
◾️ у дошкільній і загально-середній освіті: впровадження естонських цифрових рішень, навчальних матеріалів, тренінгів для українських учителів з сучасних методів викладання;
◾️ у професійно-технічній освіті: створення сучасних, орієнтованих на ринок праці навчальних програм для розвитку дуальної освіти;
◾️ у вищій освіті: розроблення шляхів ефективної підтримки комплексної трансформації вищої освіти та експериментальних проєктів.
У нинішніх умовах налагодження міжнародних відносин — це надважливий інструмент для стимулювання інвестицій та отримання якісної експертизи. Ба більше — саме через діалог із партнерами ми можемо адвокатувати інтереси українців, які тимчасово перебувають за кордоном. Тому під час зустрічі МОН традиційно звернуло увагу на важливості здійснення заходів для збереження національної ідентичності в українських учнів, які тимчасово перебувають в Естонії. Партнери зі свого боку надають можливість вивчати українську мову у своїх школах, а також підтримують навчання дітей за українознавчим компонентом.
Щиро вдячні за непохитну підтримку Естонії та продовжуємо розвиток співпраці в освітньо-науковій сфері разом!