У ЗНУ відбулися зустрічі та тренінги з представниками Національного ЕРАЗМУС+ офісу в Україні

10-11 грудня 2015 року на базі Запорізького національного університету відбулись заходи в рамках Всеукраїнського інформаційного дня програми ЕРАЗМУС+, який проводив Національний офіс цієї програми в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України, Представництва ЄС в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) в Брюсселі й відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами ЗНУ.
Участь в інформаційних заходах взяли представники ректорату ЗНУ, відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами та інших підрозділів університету, а також гості – представники українських ВНЗ, відповідальні за програми міжнародного співробітництва.
«З огляду на ті глобалізаційні процеси, які зараз відбуваються у світі, перед нашим та іншими українськими вишами стоїть першочергове завдання – розвивати міжнародну співпрацю та академічну мобільність», - зазначив перший проректор ЗНУ, доктор юридичних наук, професор Олександр Бондар.
Про можливості міжнародного співробітництва для українських ВНЗ у рамках програми ЄС ЕРАЗМУС+ розповіла директор НЕО в Україні Світлана Шитікова. Вона наголосила, що ЗНУ в числі перших українських вишів приєднався до програми європейського партнерства і почав реалізовувати програми з інтернаціоналізації освіти. Координатор міжнародного проекту також представила напрямки діяльності їхньої організації та можливості розвитку науково-академічної взаємодії для українських ВНЗ, зокрема з отримання різного роду грантів для розвитку власних ініціатив і матеріально-технічної навчальної та дослідницької баз. Світлана Шитікова закцентувала увагу учасників зустрічі на тому, що НЕО в Україні надає цілу низку безкоштовних консультативних послуг, у тому числі, з юридичного супроводу та допомагає новачкам долучитися до міжнародних програм або налагодити міжнародне співробітництво із закордонними ВНЗ.
Під час презентації були представлені окремі напрямки взаємодії в рамках програми Євросоюзу ЕРАЗМУС+: навчальна мобільність, проекти співпраці, підтримка реформ та окремим блоком – напрям Жана Моне. Окрім того, Світлана Шитікова зазначила, що українські виші входять до регіону Східного партнерства, й окреслила можливості їхньої участі в міжнародних альянсах. Також фахівець зауважила, що участь у 275 проектах у рамках програми ЕРАЗМУС+ беруть 33 країни, і це не лише представники Європейської частини континенту, межі регіону взаємодії невпинно розширюються, зокрема нещодавно до них приєдналася і Нова Зеландія. Відтак, відкриваються широкі перспективи для актуального та взаємовигідного співробітництва для учасників програми.
Протягом тренінгу фахівці Національного Еразмус+ офісу в Україні розглянули принципи побудови аплікаційних форм за напрямами та надали рекомендації з підготовки проектних заявок (логіко-структурна матриця, робочі пакети тощо) за напрямами «Розвиток потенціалу вищої освіти», «Кредитна мобільність», «Жан Моне».
За інформацією ЗНУ