• A-
    A+

У ЗНУ науковці обговорили питання підготовки докторів філософії

Опубліковано 06 жовтня 2017 року о 15:00
У ЗНУ  науковці обговорили питання підготовки докторів філософії
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Упродовж 5-6 жовтня 2017 року у Запорізькому національному університеті пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Підготовка докторів філософії (PhD) в умовах реформування вищої освіти». Її учасниками стали близько 400 українських науковців та освітян.

На заході, зокрема, обговорили питання впровадження в Україні у 2016 році нової системи підготовки докторів філософії (PhD) на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, а також внесення пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення чинної нормативно-правової бази, організаційних, методичних та інституційних засад діяльності аспірантури, порядку присудження наукових ступенів, підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації.

Директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН України Андрій Шевцов представив учасникам конференції загальнодержавну динаміку основних показників щодо присудження наукових ступенів, діяльності спеціалізованих вчених рад, підготовки в аспірантурі і докторантурі, а також окреслив питання взаємодії учасників процесу підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук на рівні: МОН України – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти – ВНЗ.

Він вказав на необхідність подальшого вдосконалення чинної нормативно-правової бази, зокрема внесення змін до постанови № 261 від 23.03.2016 р., а також обговорення і ухвалення нового Порядку присудження наукових ступенів, проект якого підготовлений МОН України.

Андрій Шевцов також окреслив основні питання створення Національного репозитарію академічних текстів, який формуватиметься з центральної та локальних частин – репозитаріїв вищих навчальних закладів та інших інституціональних учасників.

Завідувач відділу аспірантури і докторантури ЗНУ Юрій Каганов у доповіді «Система підготовки докторів філософії (PhD) у Запорізькому національному університеті» окреслив основні досягнення у цій сфері, зокрема, ліцензування 23 спеціальностей на третьому рівні вищої освіти, підготовку у виші 402 аспірантів і 36 докторантів; реалізацію спільних освітньо-наукових програм між Запорізьким національним університетом та Запорізькою медичною академією післядипломної освіти, Інститутом олійних культур НААН України; використання в освітньому процесі електронних систем Moodle та «Деканат» тощо.

З доповіддю «Теоретичні та практичні аспекти дослідницько-інноваційної підготовки докторів філософії (PhD)» виступила начальник науково-дослідної частини ЗНУ Вікторія Меняйло, яка презентувала учасникам конференції розроблену в ЗНУ модель дослідницько-інноваційної підготовки здобувачів третього рівня вищої освіти, в основу якої покладено проектну діяльність як метод, зміст і результат навчання. Доповідач зосередила увагу присутніх на низці заходів, які були реалізовані у ЗНУ в межах запровадження зазначеної моделі, серед яких розробка Програми розвитку Відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства «ІНКУБ», затвердження Концепції проектної діяльності ЗНУ, організація і проведення конкурсів молодіжних інноваційних проектів, отримання гранту Європейського Союзу на виконання проекту «Європейська проектна культура» у рамках програми Еразмус+, розробка спеціалізованих навчальних курсів для аспірантів та ін.

За результатами роботи конференції виданий збірник тез доповідей та готуються пропозиції до МОН України щодо змін і доповнень до нормативно-правових актів з питань підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації. З матеріалами конференції можна ознайомитися за посиланням: http://phd.znu.edu.ua/.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux