У ЖДУ ім. І. Франка триває IV Міжнародна науково-теоретична конференція «Толерантність як соціогуманітарна проблема сучасності»

1 жовтня 2015 року у Житомирському державному університеті імені Івана Франка урочисто відкрили IV Міжнародну науково-теоретичну конференцію «Толерантність як соціогуманітарна проблема сучасності», яка триватиме протягом двох днів.
Організаторами конференції міжнародного масштабу виступили Житомирський державний університет імені Івана Франка (Україна), Вища гуманітарно-теологічна школа імені Михайла Беліні-Чеховського (Республіка Польща), Донецький національний університет (Україна), Жешувська політехніка (Республіка Польща), Інститут державної служби і місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України (Україна), Бурятський державний університет (Російська Федерація), Інститут славістики технічного університету Дрездена (Федеративна Республіка Німеччина), Могильовський державний університет імені А. О. Кулешова (Республіка Білорусь) та Українсько-турецький культурний центр «СЯЙВО» (м. Київ).
«Як повага до представників різних етносів, релігій і культур, толерантність виступає необхідною умовою виживання і розвитку сучасної цивілізації. В умовах зростання агресії і широкого використання насильницьких способів вирішення соціально-політичних, релігійних, етнічних проблем, цілком закономірним є прагнення до поширення нової філософії толерантності, яка б обґрунтовувала іншу систему життєвих цінностей та пріоритетів, передбачала готовність сприймати інших такими, якими вони є і взаємодіяти з ними на основі діалогу й згоди. Суперечність між зростаючою потребою суспільства в утвердженні толерантності як стратегії взаємодії між соціальними групами і людьми, як цінності, і недостатньою привабливістю еталонів і практик толерантних моделей поведінки, існуючих у соціумі, актуалізує тему нашої конференції», – зауважив ректор ЖДУ ім. І. Франка Петро Саух.
Під час роботи пленарного засідання науковці України, Польщі, Німеччини, Росії, Білорусі та Азербайджану обговорили проблеми релігійної толерантності, міжетнічної толерантності та інтелігенції, толерантність поведінки в політичному житті України та повсякденні, функціональні особливості українських медіа в умовах війни, проблеми нетолерантного ставлення до вимушено переміщених осіб у сучасних українських ЗМК.
Також під час конференції розпочали роботу десять секційних засідань. Серед них «Соціально-філософська рефлексія феномена толерантності. Парадокси толерантності», «Толерантність в контексті сучасної комунікативної філософії», «Контроверзи релігійно-конфесійної та міжетнічної толерантності», «Толерантність: національна ідентичність і проблеми історичного минулого», «Проблеми толерантності в контексті соціальних комунікацій», «Сучасний світовий порядок: випробування толерантністю», «Толерантність і довіра: соціально-політичний та морально-етичний виміри», «Культурні смисли толерантності», «Міфологія та міфопоетика толерантності в сучасних умовах» та «Мовна толерантність: типологія комунікативної взаємодії».
За інформацією ЖДУ ім. Івана Франка