У Сумському НАУ завершився проект RISE

У Сумському національному аграрному університеті підсумували результати проекту з Бернським університетом прикладних наук (Швейцарія) «Розвиток сталого сільського господарства – 360о оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку». Сьогодні, 30 листопада, у виші пройшов відповідний форум.
Проект реалізовувався за підтримки Швейцарської бюро співробітництва в Україні та компанії Nestle Україна.
Фахівці Бернського університету на основі RISE (Response-Inducing Sustainability Evalutiation) розробили метод консультування, за допомогою якого сталий розвиток сільського господарства можна повністю виміряти та покращити. Фермерське господарство розвивається стабільно, якщо воно приносить прибуток, не впливає негативно на навколишнє середовище і створює безпечні умови праці для всіх співробітників. На сьогоднішній день кількість кваліфікованих користувачів RISE становить понад 300 тисяч осіб у 57 країнах світу.
Під час реалізації проекту викладачі Сумського НАУ оволоділи технологією RISE-методу в межах семінарів у СНАУ та Бернському університеті для підготовки професійних RISE-консультанті. Після цього вони як експерти здійснили оцінку 30 фермерських господарств Сумської, Полтавської, Харківської, Київської та Чернігівської областей. Виходячи з результатів, були виявлені їх сильні й слабкі сторони та надані рекомендації щодо покращення діяльності.
Надалі організатори проекту планують розробити електронний курс «Підтримка сталого розвитку сільського господарства», розвивати мережу університетів-партнерів, спрямованої на впровадження методу RISE в академічну діяльність та розробити сталі рішення для представників агробізнесу України й забезпечити співробітництво усіх учасників ринку у цій сфері.
Довідково
RISE – це програма оцінки стабільного розвитку господарств (Response-Inducing Sustainability Evaluation), розроблена в Бернському університеті (Bern University of Applied Sciences) та застосована в понад 2500 фермерських господарств в 53 країнах світу. Це продукт, який дозволяє зробити розвиток фермерського господарства більш структурованим, зрозумілим та вимірюваним. Він являє собою набір показників, наукових алгоритмів та баз даних знань агроринку.