У пам’ять про Леоніда Гіттіка у СНУ імені Лесі Українки відбулися академічні читання

8 червня у СНУ імені Лесі Українки розпочалися академічні читання «Системна організація психофізіологічних та вегетативних функцій (медико-біологічні аспекти)». Захід відбувся з нагоди 90-річчя від дня народження Леоніда Гіттіка та 45-річчя кафедри фізіології людини і тварин.
Ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан зазначив, що сьогоднішній захід зібрав найкращих українських науковців у галузі нейрофізіології, лікарів-неврологів, а також гостей з Індії та Держави Ізраїль.
«Тридцять вісім років Леонід Гіттік пропрацював в університеті, вів наукову роботу з максимальним залученням практики. Я завжди дивувався, як Леоніду Самійловичу вдавалося пояснити академічний матеріал про найскладнішій орган людини – мозок – простими словами», – повідомив ректор Університету.
З доповіддю «Професор Л. С. Гіттік – засновник волинської школи фізіологів» виступив декан біологічного факультету Андрій Поручинський. Науковець зазначив, що ідеї Леоніда Самійловича продовжують розвивати його колеги й учні, старше та зовсім молоде покоління науковців і лікарів-практиків.
«Я зрозуміла, що Леоніда Самійловича пам’ятають, світ, створений моїм батьком, не зник, а, навпаки, продовжує вирувати. І це все завдяки його учням і колегам», – резюмувала дочка науковця Олена Леонідівна. На знак вдячності вона подарувала кафедрі фізіології людини і тварин молоточок невролога, яким користувався сам Леонід Гіттік, та статуетку у формі крила, котру йому вручили за перемогу в конкурсі «Людина року Волинського краю – 2000».
Читання продовжилися пленарним засіданням. Перед початком читань та в перервах між засіданнями гості й учасники могли переглянути відкриту виставку наукових праць, художніх творів Леоніда Гіттіка «Мета творця – самовіддача», яку організував відділ культурно-просвітницької роботи.
За інформацією Східноєвропейського національного університету