• A-
    A+

У Норвегії представники Льотної академії НАУ пройшли семінар-стажування з пошуку та порятунку

Опубліковано 02 лютого 2017 року о 14:00
У Норвегії представники Льотної академії НАУ пройшли семінар-стажування з пошуку та порятунку
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Упродовж п’яти днів делегація Льотної академії Національного авіаційного університету, Управління ДСНС та патрульної поліції міста Кропивницького взяла участь у семінарі-стажуванні з пошуку та порятунку, що відбувся у місті Будо (Норвегія). Стажування проходило в об'єднаному рятувально-координаційному центрі Північної Норвегії за сприяння норвезького університету «Nord» та Міжнародного фонду соціальної адаптації.

 Учасники відвідали понад 20 установ, що займаються пошуком та порятунком, й ознайомилися з процесом ефективної організації та координації усіх залучених служб. Окрім презентацій та показових виступів, делегати мали можливість спостерігати за справжніми операціями спасіння та діями рятувальників у реальних ситуаціях небезпеки. У зв’язку з географічними особливостями розташування Норвегії, великою активністю руху в морі та популярністю у країні екстремальних видів спорту, норвезькі спеціалісти мають великий досвід у пошукових та рятувальних роботах, а держава приділяє значну увагу цим питанням та забезпеченню відповідних служб усім необхідним.

Першого дня учасники семінару поспілкувалися з представниками норвезької державної служби повітряної швидкої допомоги, місцевого рятувального центру у Нурланді та фахівцями відділення рятувальних вертольотів. Наступний день розпочався з відвідин авіаційного центру безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій авіаційної компанії "Wideroe". Там делегація не лише дізналася про гарантування авіакомпанією безпеки на повітряних суднах, а й здійснила політ на спеціальному тренажері з аварійною посадкою та подальшою евакуацією пасажирів й членів екіпажу.

Потому на українських гостей чекала ще низка цікавих зустрічей – з лідером добровільної організації рятувального форуму «Норвезька народна допомога» Трунном Турсселом та головним інспектором з навчання Еріком Каролілом, представниками організації «Норвезькі рятувальні собаки» та їхніми чотирилапими напарниками, пожежною бригадою міста Будо.

Третій день перебування делегації з Кіровоградщини розпочався презентацією служби цивільної оборони, яку провела ад’ютант цивільної оборони Мерете Йеппсен. Головним завданням служби є забезпечення постійної готовності до дій у разі виникнення надзвичайних подій чи ситуацій, а також забезпечення бе??пеки громадян. Пані Мерете розповіла про структуру служби, особовий склад, техніку та спорядження працівників, які беруть безпосередню участь у проведенні рятувальних робіт.

Учасників делегації також познайомили з роботою пожежно-рятувального відділення аеропорту міста Будо, у зоні відповідальності якого територія, де відбувається експлуатація повітряних суден. Тому пожежна команда має свою специфіку і додаткові засоби для роботи під час виклику за сигналом тривога. Приміщення, у якому розташоване відділення, нове і в ньому ще тривають роботи з благоустрою, звичайно, із застосуванням новітніх технологій для забезпечення комфортних умов праці особового складу та сприяння оперативності при виконанні завдань. 

Наступним за планом було місто Будін. Оскільки більша частина надзвичайних подій у цьому місті трапляється на воді, питанню підготовки фахівців з пошуку та порятунку людей на воді приділяють не менше уваги, ніж на авіатранспорті. У спеціальному басейні українським гостям продемонстрували процес підготовки водолазів та проведення рятувальних робіт на морі. Відбувалось це на спеціально обладнаному тренажері, що імітує надзвичайну ситуацію із морським судном.

Як розповів керівник делегації, начальник Льотної академії НАУ Сергій Неділько, уже зараз навчальний заклад візьме на озброєння багато технік та методик у навчанні та підготовці рятувальників. Зокрема, щодо цього 30 січня 2017 року було прийнято рішення Вченої Ради академії. Так, до навчальних планів всіх спеціальностей та спеціалізацій будуть введені методичні розробки, що їх надали норвезькі колеги. Також за результатами поїздки її учасники готують стенд-виставку для викладачів та курсантів академії і окрему сторінку на сайті ЛА НАУ з відеопрезентаціями. Завдяки стажуванню викладачі побачили нові, додаткові можливості для використання у навчальному процесі комплексу тренажерів. Заплановано проведення семінарів з використання норвезького досвіду для випускників курсів перепідготовки та соціальної адаптації для військовослужбовців, звільнених у запас та членів їх сімей за проектом «Україна-Норвегія».

Крім того, навесні співпрацю країн має продовжити візит до Льотної академії норвезьких партнерів і спільний семінар-навчання із залученням усіх рятувальних служб Кропивницького.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux