• A-
    A+

У Національному лісотехнічному університеті обговорили питання розвитку дуальної освіти в Україні

Опубліковано 08 червня 2016 року о 19:30
У Національному лісотехнічному університеті обговорили питання розвитку дуальної освіти в Україні
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

3 червня 2016 року в Національному лісотехнічному університеті України відбулась міжнародна експертна зустріч «Розвиток дуальних освітніх програм підготовки фахівців у галузі прикладних наук: досвід Німеччини для університетської освіти в Україні».

Експерти наголосили, що сьогодні закладені законодавчі підвалини для впровадження системи дуальної освіти в Україні, яканадасть можливість  формувати в студентів сучасні знання і вміння практичного характеру та забезпечить кваліфікованими кадрами підприємства України. Представники вищих навчальних закладів поділилися першим позитивним досвідом щодо впровадження елементів дуальної освіти та наголошували на тому, що в умовах автономії вузів подолання інертності є чи не основною запорукою успіху реформування навчального процесу. Представники бізнесу підкреслили свою готовність щодо співпраці та взаємодії в сфері освіти.

У рамках дискусії «Дуальна освіта: що слід зробити сьогодні заради кращої якості освіти завтра» учасниками було запропоновано створити консорціум ВНЗ та бізнесу з розвитку дуальної освіти. Актуальними проблемами, що потребують уваги та обєднання зусиль є розроблення механізмів кооперації бізнесу та вузу, підготовка наставників/тренерів, які реалізують навчальний процес на виробництві.

Експертами виступили в.о. ректора НЛТУ України М. Г. Адамовський, проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків НЛТУ України проф. М. М. Борис, голова Асоціації випускників НЛТУ України О.Д. Пристая, Секретар колегії Державного агентства лісових ресурсів України, начальник управління кадрового забезпечення, організаційної роботи та міжнародних відносин А.В. Святецька, генеральний директор ВГО УАМ І.В. Лилик, представник Міністерства освіти і науки України С.С. Кретович,  президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Т.В. Фініков, професор Берлінської школи економіки і права проф. Хельмут Хофштеттер, проректор СумДУ Н.Д.Світайло, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків НУ «Львівська політехніка», Національний експерт з реформування вищої освіти Ю.М. Рашкевич, виконавчий директор Української асоціації меблевиків Л.П.Сукненко, доцент НЛТУ України О.В. Врублевська, директор Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну НЛТУ України В.М. Максимів, генеральний директор компанії Мост Україна, офіційний представник американської компанії Wood-Mizer Олександр Твердохліб, директор компанії «Партнер» (м. Житомир) Денис Комаровський, проректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Р.П. Мигущенко, генеральний директор деревообробного підприємства "ЕНО МЕБЛІ ЛТД" (м. Мукачеве) Є.П.Кунинець.

Міжнародна експертна зустріч «Розвиток дуальних освітніх програм підготовки фахівців у галузі прикладних наук: досвід Німеччини для університетської освіти в Україні» сприяла обміну досвідом, налагодженню комунікації усіх сторін, від яких залежать подальші кроки до впровадження дуальної освіти в Україні.

Організували захід Національний лісотехнічний університет України, Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Маркетингу» (ВГО УАМ) і Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні. Експертна зустріч проводилась в рамках проекту «Впровадження системи дуальної освіти в Україні», який реалізується ВГО УАМ у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Цей захід став черговим етапом проекту, який продовжив і розвинув тему, що розглядалася на міжнародному форумі «Принципи дуальної освіти: можливості впровадження в систему освіти в Ук??аїні» в червні 2015 року.

За інформацією Національного лісотехнічного університету України

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux