У ХНЕУ ім. С. Кузнеця відкрито Лабораторію ментального здоров’я, менторства та медіаторства «Lab MhMM»







За інформацією ХНЕУ ім. С. Кузнеця
23 квітня 2025 року у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбулося урочисте відкриття ще одного безпечного простору Лабораторії ментального здоров’я, менторства та медіаторства під гаслом: «Гармонізуй себе – дій разом!».
Подія стала частиною впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», започаткованої першою леді Оленою Зеленською за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та Кабінету Міністрів України. Важливо зазначити, що створення Лабораторії стало можливим завдяки ініціативі та підтримці керівництва ХНЕУ ім. С. Кузнеця, яке системно працює над впровадженням практик психосоціального благополуччя та розвитку ментального здоров’я у вищій школі.
До відкриття долучилися партнери й друзі університету: психологи мобільної команди Міжнародної неурядової організації Finn Church Aid – Ольга Зінов'єва та Аліна Симоненко, а також представник благодійного фонду «Спілка волонтерів» – волонтер і співробітник фонду Артем Черняєв, які підтримали реалізацію «Lab MhMM».
Лабораторія стане платформою для розвитку програм менторства та медіаторства як ефективних форм особистісної, академічної та професійної підтримки молоді. Ці програми будуть спрямовані на формування навичок саморегуляції, емоційного інтелекту, лідерства, командної взаємодії та конструктивного вирішення конфліктів. Завдяки таким ініціативам здобувачі освіти отримають не лише підтримку у складних життєвих та навчальних ситуаціях, а й можливість долучитися до культури взаємодопомоги, що сприятиме формуванню стійкого, емпатійного та соціально відповідального покоління фахівців. Також на базі Лабораторії отримати допомогу, долучитися до майстер-класів, воркшопів та інтерактивів матимуть змогу не лише студенти та співробітники вишу, а й школярі, в рамках програм, розрахованих на дітей, підлітків та абітурієнтів.
Відкриття Лабораторії ментального здоров’я, менторства та медіаторства є важливим кроком у напрямку розвитку інституційної спроможності системи вищої освіти до надання якісної психосоціальної допомоги, формування культури турботи про ментальне здоров’я та підтримки стійкості українського суспільства в умовах післявоєнного відновлення.