• A-
    A+

У Черкасах під час всеукраїнського семінару освітяни обговорили тему Голодомору та інших геноцидів

Опубліковано 27 березня 2017 року о 17:30
У Черкасах під час всеукраїнського семінару освітяни обговорили тему Голодомору та інших геноцидів
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Минуле народу згуртовує його, пам’ять про власну історію допомагає усвідомити ідентичність народу, його роль у світовій спільноті. На цьому наголосив Державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський під час всеукраїнського методичного семінару на тему «Голодомор та інші геноциди», що відбувся 25 березня в Черкасах. Захід пройшов в межах проведення ХХІІ Всеукраїнської олімпіади з історії на базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату.

Павло Полянський відзначив інтеграційні тенденц??ї щодо викладання предметів і, зокрема історії, у загальноосвітніх навчальних закладах. Водночас він наголосив на європеїзації та включенні історії України в контекст вивчення світової історії.

Організаторами семінару виступили Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за підтримки Міністерства освіти і науки України та комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Головний спеціаліст департаменту загальної та середньої освіти МОН Раїса Євтушенко подякувала представникам Центру за співпрацю у проведенні семінару. Стосовно трагічної сторінки історії українського народу, Голодомору, наголосила на необхідності об’єктивного незаангажованого вивчення цього питання з метою встановлення історичної правди.

Директор Центру вивчення Голодомору Людмила Гриневич наголосила, що пам’ять про Голодомор має бути громадянською відповідальністю кожного: «Коли говоримо про Голодомор, ми маємо говорити, що голод – це порушення права людини на життя. В основі голоду лежать не природні чинники а урядова діяльність». Людмила Гриневич наголосила, що Голодомор був спробою сталінського режиму зламати політичний хребет українців, знищити його духовність. Водночас порівнюючи минуле та сьогодення, було зазначено, що в часи неоголошеної агресії, гібридної війни, можна говорити про прикладність риторики та імперського дискурсу тодішнього періоду нинішній позиції східного агресора.

У рамках панельної дискусії до обговорення теми семінару долучилися учасники зі всієї України: розбившись на регіональні групи, за допомогою анкетування вони внесли власні пропозиції щодо методики, змістового наповнення та цільової орієнтації викладання теми Голодомору у загальноосвітніх навчальних закладах.

Також протягом заходу була обговорена проблематика інших геноцидів на території України та поза її межами.

Так, представники благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч» означили тему Голокосту. Принагідно запропонували методичну та іншу наукову літературу щодо вивчення згаданої проблематики.

Історик кримських татар, професійний письменник та журналіст Гульнара Бекірова зупинилася на темі геноциду кримськотатарського народу сталінським режимом під час його депортації в 1944 році. У цьому відношенні провела паралелі щодо нинішньої дискримінаційної політики окупаційної влади на Кримському півострові.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux