• A-
    A+

Створення безпечного, доброзичливого та вільного від насильства середовища в навчальних закладах

Опубліковано 25 листопада 2016 року о 17:58
Створення безпечного, доброзичливого та вільного від насильства середовища в навчальних закладах
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

25 листопада в Міністерстві освіти і науки України  за підтримки ВГО  ВГО «Жіночий консорціуму України»та Міжнародної організації Save the Children від Шведського агентства з міжнародного розвитку SIDA та інших громадських організацій України проведено конференцію «Попередження насильства щодо дітей та створення безпечного, доброзичливого та вільного від насильства середовища в навчальних закладах»

У заході взяли участь фахівці департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та Інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Учасники конференції мали змогу ознайомитись із аналізом  проблеми насильства в школі та проаналізувати питання щодо допомоги якої потребують вчителі та учні, методичними матеріалами «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства у школі».

На конференції було презентовано досвід роботи Білоцерківської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 15 Київської області, загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 21 м. Житомира,навчально-методичного центру психологічної роботи системи освіти Броварського району Київської області з питань управління роботою з розв’язання проблеми насильства в загальноосвітніх навчальних закладах через планування діяльності та роботу АБВГД груп.

Питання щодо особливостей формування навичок безпечної поведінки у дітей висвітлила представники Українського фонду “Благополуччя дітей”

Фахівці Інституту соціальних досліджень ім.О. Яременко ознайомили присутніх із результатами міжнародних досліджень учнівської молоді ESPAD и HBSC, ресурсами корисної iнформацiї по профiлактицi насилля для вчителiв: Центр Знань, курси BelauEduHub та явищем кiбербуллiнгу - насилля з використанням цифрових технологiй.

Працівники ГО «Ла Страда -Україна» ознайомили учасників конференції із аналізом звернень дітей на Національну гарячу лінію з питань щодо насильства та висвітлили питання щодо розвитку компетенцій, необхідних шкільним працівникам, для попередження та протидії насильству та презентували  методичні матеріали «Розбудова миру. Профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації: соціально-педагогічний аспект»

Всі учасники конференції отримали методичні матеріали для використання у практичній роботі з питань попередження насильства щодо дітей та створення безпечного, доброзичливого та вільного від насильства середовища в навчальних закладах.

Символічно, що цей захід проведено на початку щорічної акції "16 днів проти насильства",яка  триває із 25 листопада по 10 грудня.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада-Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня-Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня-Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня-Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня-Міжнародний день волонтера

6 грудня-Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня-Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня-Міжнародний день прав людини

Такі акції є важливими, адже вони піднімають свідомість громадян, вчать поведінці.

Міністерство освіти і науки України в ході конференції звернуло увагу органів місцевого самоврядування на те, що зроблено і те, що необхідно впроваджувати, для того щоб зупинити насильство.

Більше фото тут

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux