• A-
    A+

Спільна прес-конференція Міністерства освіти і науки України та директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні

Опубліковано 25 червня 2015 року о 16:50
Спільна прес-конференція Міністерства освіти і науки України та директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

25 червня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася прес-конференція за участю заступника Міністра освіти і науки України - керівника апарату Олега Дерев’янко та директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джеда Бартона. На заході були представлені результати успішної дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» у шкільну освіту, а також презентація інтерактивного електронного посібника з курсу «Фінансова грамотність».

Розроблений у 2011 році Програмою USAID «Розвиток фінансового сектору» спільно з Університетом банківської справи Національного банку України (НБУ), курс «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів вчить молоде покоління українців (15-16 років) ефективно управляти власними фінансами, раціонально вибирати фінансові продукти і послуги та дотримуватися відповідальної фінансової поведінки.

Кількість навчальних закладів, які викладають курс «Фінансова грамотність», постійно зростає. Курс почав викладатися в січні 2012 року для 500 учнів з 13 шкіл у п’яти областях України (Львівській, Харківській, Донецькій, Черкаській та Київській). Сьогодні його вивчають понад 18 тисяч учнів у понад 650 школах по всій країні. МОН підтримало цю освітню ініціативу USAID та планує запровадити фінансову грамотність в усіх загальноосвітніх школах України. З метою задоволення такого попиту Програма USAID «Розвиток фінансового сектору» разом з українськими партнерами створила електронну версію навчального посібника з фінансової грамотності. Новий інтерактивний електронний навчальний посібник з фінансової грамотності містить анімації, інтерактивні завдання, тести, корисні посилання, додаткові матеріали для читання та звуковий дикторський супровід.

Програма USAID «Розвиток фінансового сектору» провела моніторинг впровадження курсу «Фінансова грамотність» у 2014-2015 навчальному році. Результати моніторингу показали, що курс має значний вплив на фінансову поведінку учнів. Іншими словами, коли зростає рівень фінансової грамотності учнів, покращується і їхня фінансова поведінка щодо складання та ведення бюджету, здійснення заощаджень та усвідомлення важливості фінансової грамотності.

Джед Бартон подякував українським партнерам за підтримку у впровадженні курсу «Фінансова грамотність». «Для мене велика честь та задоволення бачити, як наша справа передається у надійні руки наших партнерів – Університету банківської справи НБУ», – зазначив директор Місії USAID в Україні. «Наразі перед Україною стоять надзвичайні економічні виклики, і я вірю, що нове покоління освічених та фінансово грамотних громадян допоможе Україні побудувати міцне економічне підґрунтя та стати заможною країною у майбутньому».

Враховуючи успішні результати впровадження курсу «Фінансова грамотність» у старших класах, Міністерство освіти і науки України підтримало роботу над створенням матеріалів для учнів початкової та основної школи, щоб учні всіх класів мали змогу навчатися практичним аспектам управління власними фінансами. Задля досягнення цієї мети Програма USAID «Розвиток фінансового сектору», Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОНУ та Університет банківської справи НБУ розробили нові навчальні матеріали з фінансової грамотності для учнів 2-4 класів (початкова школа) та 5-9 класів (основна школа) загальноосвітніх середніх навчальних закладів України.

«Міністерство освіти і науки усвідомлює важливість фінансової просвіти в системі шкільної освіти України», – зазначив заступник Міністра Олег Дерев’янко. «Проект із впровадження курсу «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів є дуже успішним, і, що більш важливо, проект став поштовхом до інтегрування фінансової грамотності і в початкову, і основну школу. Я з гордістю можу сказати, що Україна є однією з небагатьох країн, де фінансова грамотність викладатиметься для учнів усіх класів».

За інформацією Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

 

Довідково. Вже майже п’ятдесят років через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) американський народ надає економічну та гуманітарну допомогу різним країнам світу. В Україні підтримка з боку USAID зосереджена на трьох напрямах: охорона здоров’я та соціальні перетворення, економічне зростання, а також демократія та управління. Починаючи з 1992 року, USAID надало технічну та гуманітарну допомогу Україні на суму 1,6 млрд. доларів США. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні можна звертатися до відділу зв’язків з громадськістю USAID за телефоном: +38 (044) 521-5753 або на сайт: http://ukraine.usaid.gov.

За додатковою інформацією про Програму розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) та її діяльність звертайтесь до відділу із зв’язків з громадськістю Програми USAID/FINREP-II за телефоном: +38 (044) 379-1375 або на сайт: www.finrep.kiev.ua.

 

Он-лайн трансляцію прес-конференції можна переглянути на Освітньому порталі "Педагогічна преса".

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux