• A-
    A+

Штучний інтелект проти епідемій, гендерних стереотипів та бар‘єрів в освіті: проєкти українських школярів на міжнародному хакатоні Teens in AI

Опубліковано 01 квітня 2025 року о 17:40
Штучний інтелект проти епідемій, гендерних стереотипів та бар‘єрів в освіті: проєкти українських школярів на міжнародному хакатоні Teens in AI
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

В Україні вдруге відбувся національний етап міжнародного хакатону Teens in AI, який проходить у 97 країнах світу. Десять команд підлітків розробили й презентували рішення про те, як штучний інтелект може допомагати долати глобальні проблеми — спростовувати міфи про медицину, боротися з гендерними стереотипами та робити навчання доступним і цікавим для кожного. До хакатону долучилися підлітки з усієї України — від Львова до Харкова.

«Штучний інтелект — це вже наша реальність, а не майбутнє. Технологія інтегрується в кожну галузь і допомагає вирішувати масштабні проблеми у сфері оборони, освіти, медицини та державного управління. Ми бачимо, як технології змінюють світ. І найголовніше — не просто спостерігати за цим, а створювати власні інновації в Україні. Хакатон Teens in AI — це можливість для наших дітей самореалізуватися, генерувати зміни і стати частиною АІ-революції», — зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Школярі презентували рішення для прогнозування й запобігання епідеміям, поліпшення доступності навчання у віддалених громадах, ментальної підтримки школярів та озвучення текстових даних для людей з порушеннями зору.

Перед хакатоном учасники протягом тижня відвідували тематичні воркшопи і лекції, де переймали знання профільних експертів у сферах штучного інтелекту, програмування, етики ШІ, цілей сталого розвитку ООН, дизайну мислення та пітчингу проєктів.

«Хакатон укотре довів, що учасники не просто генерують ідеї, а створюють продукти, покликані підвищити якість навчання та вирішити соціально значущі проблеми. Переможці вразили глибиною підходу, інтегрувавши елементи гендерної рівності, боротьби з дезінформацією, розвитку емоційного інтелекту. Особливо приємно бачити рішення із використанням «Всеукраїнської школи онлайн» — ініціативи МОН, яка завдяки ШІ може отримати новий рівень персоналізації. Усі ці проєкти демонструють, наскільки глибоко молодь розуміє виклики сучасного світу. Це технології, що роблять освіту доступнішою, інклюзивнішою та ефективнішою», — зазначив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Переможцями стали такі команди:

  1. HARBOUR SEALS з проєктом «Equilla». Сайт допомагає виявляти гендерну дискримінацію, стереотипи й дезінформацію в дописах у соцмережах та дає альтернативні, гендерно нейтральні коментарі. Рішення може використовуватися для автоматичного виявлення і боротьби з токсичними коментарями у соцмережах та медіа.
  2. PL of KPI Igor Sikorsky з проєктом «EmoPuzzle». Команда створила інтерактивну навчальну платформу з ШІ для дітей з розладами аутистичного спектра. Рішення працює у форматі веб- та мобільного застосунку і допомагає користувачам розуміти емоції, висловлювати почуття та орієнтуватися в повсякденних життєвих ситуаціях. Також застосунком можуть користуватися батьки та вчителі для комунікації з дітьми.
  3. «Інферно» з проєктом «Pure Mind». Платформа допомагає створювати нотатки й тести на основі відео зі Всеукраїнської онлайн-школи. Можна налаштовувати профіль, зокрема інформацію про здоров’я. Серед функцій запропоновано також голосову підтримку, мотиваційні елементи та персоналізований розклад на основі біоритмів.

Проєкт «Equilla» візьме участь у відборі на міжнародний етап хакатону, у якому змагаються 97 країн. До фіналу конкурсу пройде 10 команд — вони візьмуть участь у Global Demo Day.

Захід реалізується Мінцифрою, Міністерством освіти і науки України та Львівським ІТ Кластером за підтримки IT-компанії TechMagic у межах міжнародного хакатону Teens in AI.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux