Семінар з питань створення наукоємних розробок із штучним інтелектом
24 лютого 2016 року в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова Національної академії наук України відбувся науковий семінар, присвячений питанню створення конкурентоспроможної наукоємної продукції на основі застосування штучного інтелекту.
Участь у заході взяли представники Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Присутні заслухали доповідь директора Інституту проблем штучного інтелекту (ІПШІ) МОН України і НАН України члена кореспондента НАН України А.І. Шевченка. У своєму виступі він наголосив на принциповій можливості в сучасних умовах створення вітчизняними науковцями України персонального комп’ютера зі штучним інтелектом, конкурентоспроможного на світовому ринку. Зробити такий висновок доповідачеві дали змогу результати аналізу наукового, кадрового й фінансового потенціалу науково-дослідних установ і навчальних закладів України.
Після активного обговорення доповіді учасниками було озвучено пропозицію почати підготовку до реалізації цього наукового проекту, який міг би об’єднати вчених НАН України та МОН України, інших профільних міністерств.
Учасники семінару сподіваються, що втілення підтриманої ними ідеї стане важливим кроком на шляху повернення України до числа країн світу, які нині вважаються провідними в комп’ютерній галузі та можливість поширення її на інші напрямки промисловості і господарства України.
За інформацією Інституту кібернетики НАН України ім. В.М.Глушкова; Інституту проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України