• A-
    A+

Ректори українських вишів обговорили пріоритети вищої школи на 2017 рік

Опубліковано 13 січня 2017 року о 16:27

12 січня 2017 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на засіданні Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України обговорені актуальні питання вищої освіти і науки та пріоритетні напрямки їх розвитку у 2017 році.

У засіданні Президії, крім її членів, взяли участь Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, заступник Міністра освіти і науки Роман Греба, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, директор департаменту вищої освіти Олег Шаров, ректори провідних київських університетів.

У вступному слові Президент Спілки ректорів, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський зазначив, що вища школа у 2017 році вступає в нові умови оплати праці працівників та стипендіального забезпечення студентів, тому ректорський корпус зацікавлений в отриманні інформації з цих питань саме з перших уст керівництва Уряду та Міністерства освіти і науки. Крім того, наголосив Президент Спілки, для ректорів університетів важливим є визначення пріоритетних напрямів діяльності вищої школи у поточному році і найближчу перспективу в частині нормативного забезпечення реалізації Закону України «Про вищу освіту», державного замовлення, діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти тощо.

У своєму виступі Міністр освіти і науки Лілія Гриневич окреслила пріоритетні напрями розвитку вищої освіти і науки на 2017 рік, загостривши особливу увагу на необхідності підвищення ефективності наукових досліджень та якості вищої освіти, а також прийняття законопроектів щодо національних кваліфікацій, організації роботи Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти. У ході обговорення доповіді Міністром були надані відповіді ректорам на питання щодо фінансової діяльності вищих навчальних закладів в умовах підвищення розміру мінімальної заробітної плати, запровадження нового порядку виплати стипендій, безоплатного здобуття другої вищої освіти та проживання в гуртожитку для осіб пільгових категорій, зокрема учасників АТО, а також щодо необхідності внесення змін і доповнень до вже прийнятих нормативних актів із зазначених питань.

Детальніше питання с??ипендіального забезпечення були окреслені у виступі першого заступника Міністра освіти і науки Володимира Ковтунця. Крім того, Володимир Ковтунець прокоментував представлений Міністерством на засіданні Президії проект Примірного порядку формування рейтингу успішності студентів (курсантів) невійськових вищих навчальних закладів для призначення академічних стипендій і запропонував Спілці ректорів найближчим часом висловити свої зауваження і пропозиції до цього проекту документа.

На засіданні Президії Спілки ректорів розглядалося також звернення Ради ректорів Київського вузівського центру про те, що до цього часу в Україні не запрацювало Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, про зміст якого поінформував голова Київської ради ректорів, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков.

В обговоренні цього питання взяли участь Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, ректори університетів, які висловлювали занепокоєння, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти фактично не виконує, покладених на нього функцій.

З цього питання також виступили керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий і позаштатний помічник першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Артем Нікіфоров.

Президією Спілки їректорів було прийняте рішення про ініціювання скликання найближчим часом у м. Києві ІІІ з’їзду вищих навчальних закладів державної форми власності, на якому розглянути питання організації роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux